Zamknij

Uniejowska Akademia Futbolu wróciła do treningów. Do końca roku szkolnego zajęcia będą za darmo

08:10, 25.05.2020 | M.K
Skomentuj Na zdjęciu trening grupy bramkarzy prowadzony przez Piotra Woźniaka.
REKLAMA

Uniejowska Akademia Futbolu Ebiego Smolarka ponownie rozpoczęła zajęcia dla młodych piłkarzy trenujących w akademii. Jako ostatni treningi wznowili piłkarze z najmłodszych roczników, czyli 2011-2014.

Najwcześniej wznowiono treningi dla reprezentacji z rocznikami 2007/8 i 2009/10. Kolejne zajęcia rozpoczęły roczniki 2005/6, a najpóźniej do treningów wróciły dzieci z roczników 2011-2013.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, zajęcia odbywają się tylko na świeżym powietrzu, na boiskach im. W. Smolarka z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Decyzją Zarządu US Aktywni, które prowadzi Uniejowską Akademię Futbolu,  treningi są bezpłatne do końca roku szkolnego. 

,,Zarząd Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni razem z koordynatorem Uniejowskiej Akademii Futbolu E.Smolarka na ostatnim posiedzeniu online podjął decyzję o wznowieniu zajęć zgodnie z wytycznymi ministra zdrowia i wszystkimi rekomendacjami rządu na temat bezpiecznego powrotu na boiska. Dzięki współpracy i przychylności Urzędu Miasta w Uniejowie i burmistrza oraz prezesa P.G.K. Termy Uniejów możemy nieodpłatnie korzystać ze stadionu. Do trenowania wróciły wszystkie grupy, od najmłodszych U-7, gdzie grają 5-6 latkowie, po najstarszą drużynę, w której grają 15-letni zawodnicy'' - mówi Piotr Woźniak - prezes Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni.


Dzięki współpracy akademii z Urzędem Miasta w Uniejowie i Termami Uniejów zajęcia odbywają się na kompleksie boisk piłkarskich im. W.Smolarka.


Zawodnicy reprezentacji rocznika 2005/06.

Po wznowieniu zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem, który UAF miał przed pandemią koronawirusa. Zgodnie z planem zajęcia będą się odbywały do końca roku szkolnego, jednak w związku z panującą pandemią COVID 19 podczas treningów wprowadzono specjalne wytyczne. Dzieci przywożone są na zajęcia przez rodziców, jednak ci, nie mogą wchodzić na teren boiska. Zawodnicy przyjeżdżają już przebrani na trening stosownie do warunków atmosferycznych i nie korzystają z szatni. Przed wejściem na boiska, młodzi piłkarze i trenerzy muszą zdezynfekować ręce. Treningi trwają godzinę i są tak rozplanowane, aby ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi grupami zawodników.

[ZT]2779[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA