Zamknij
REKLAMA

Uniejów na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego [FOTO]

21.28, 24.06.2021 M.K
Uniejów na trasie 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków
REKLAMA

Uniejów był jednym z miast, które pojawiło się na trasie trzeciego etapu 32. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków”. Wyścig rozpoczął się 23 czerwca w Pabianicach, a zakończy 26 czerwca w Stalowej Woli. Kolarze przejadą 741,6 kilometra podzielonych na pięć etapów drogami czterech województw: łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim i podkarpackim.

24 czerwca kolarze mieli do pokonania ponad 190 kilometrów. Po godzinie 14. wystartowali w Koluszkach, błyskawiczny przejazd przez Uniejów zaliczyli po godzinie 17.30. Lotne premie zaplanowano podczas III. etapu w Głownie, Piątku i Warcie. Na mecie najszybszy był Casper van Uden z Development Team DSM, wśród Polaków, Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który zajął dzisiaj czwarte miejsce.

James Oram i Vitalii Novakowskyi to zawodnicy, którzy podczas przejazdu przez Uniejów mieli około 4 minuty przewagi nad peletonem. Zdjęcie www.uniejow.net.pl
 

Lista startowa wyścigu liczy 162 zawodników, m.in. z Polski, Niemiec, Ukrainy, Holandii i Francji. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to polski etapowy wyścig kolarski rozgrywany od 1990 roku (od 2001 roku na przełomie ostatniej dekady czerwca i pierwszej dekady lipca).

W Uniejowie na kolarzy czekała niewielka grupa kibiców, w tym kibice drużyny HRE Mazowsze Serce Polski. 

Wyścig jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Od 2015 roku posiada kategorię UCI 2.2. W wyścigu startują polskie grupy kolarskie oraz grupy zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams.

[FOTORELACJA]1153[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%