Zamknij
REKLAMA

Prawie 400 mażoretek walczyło o kwalifikacje do Mistrzostw Polski Mażoretek [ZDJĘCIA]

17:21, 25.04.2022 | .
REKLAMA

Blisko 400 tancerek z 12 zespołów przyjechało 24 kwietnia 2022 roku do Uniejowa, by zawalczyć o nominacje na Mistrzostwa Polski Mażoretek. Dziewczęta wystąpiły w pokazach z batonami, flagami, pomponami i buławami. Wśród nich również Mażoretki Driady Uniejów, które wywalczyły sobie występy w Mistrzostwach Polski.

Mistrzostwa Polski Środkowej Mażoretek w Uniejowie

[FOTORELACJA]1318[/FOTORELACJA]

W ramach Mistrzostw Polski Środkowej Tańca Mażoretek można było obejrzeć 125 prezentacji – występów zespołowych, a także miniformacji, solistek czy duetów, których zmagania oceniali sędziowie.

Zespół Driady Uniejów już drugi rok z rzędu był organizatorem jednej z 5 estrad kwalifikujących do zawodów Mistrzostw Polski . Rok temu impreza ze względów epidemicznych miała charakter zamknięty, tym razem wydarzenie było otwarte dla publiczności, która tłumnie wypełniła halę sportową. Wcześniejsze osiem edycji mistrzostw organizowanych było w Poddębicach. Nominacje do startu w mistrzostwach mają zapewnione zespoły i zawodniczki, które zajęły miejsca na podium.


Do Uniejowa przyjechało blisko 400 mażoretek i cheerleaderek z województwa łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego.

Poniżej prezentujemy wyniki:

Solo baton kadetki

1 miejsce – Daria Gałecka – Diament Płońsk
2 miejsce – Julia Salak – Diament Płońsk
3 miejsce – Martyna Pieńkowska – Driady Uniejów

Solo baton juniorki

1 miejsce – Nikola Dąbrowska – Diament Płońsk
2 miejsce – Lena Pięgot – Dalia Poddębice
3 miejsce – Ilary Controllo – Driady Uniejów

Solo baton seniorki
1 miejsce – Karolina Skórka – Dalia Poddębice
2 miejsce – Weronika Wydrzyńska – Dalia Poddębice
3 miejsce – Aleksandra Zuba – Forte Płońsk

Duo/trio baton kadetki
1 miejsce – Zuzanna Pokrywińska, Daria Gałecka – Diament Płońsk
2 miejsce – Natalia Stachowiak, Maja Perkowska – Driady Uniejów
3 miejsce – Kalina Kaczmarek, Michalina Kaczmarek – Fame Łódź

Duo/trio baton juniorki

1 miejsce – Antonina Jaszczura, Ilary Controllo – Driady Uniejów

1 miejsce – Anna Pijanka, Maja Mieszczakowska – Presto Mykanów

Duo/trio baton seniorki

1 miejsce – Julia Włazałek, Marta Rojkowska, Justyna Dębowska – Dalia Poddębice

2 miejsce – Anna Brendzel, Martyna Lankiewicz, Julia Włodarczyk – Fame Łódź

3 miejsce – Martyna Maciejewska, Martyna Woszczyk – Fame Łódź

Miniformacja baton juniorki

1 miejsce – Driady Uniejów

2 miejsce – Dalia Poddębice

Miniformacja baton seniorki

1 miejsce – Dalia Poddębice
2 miejsce – Diament Płońsk
3 miejsce – Fame Łódź

Scena baton kadetki

1 miejsce – Mini Diament Płońsk
2 miejsce – Dalia Poddębice
3 miejsce – Driadusie Uniejów

Scena baton juniorki
1 miejsce – Diament Płońsk
2 miejsce – Driady Uniejów

Przemarsz baton juniorki
1 miejsce – Fame Łódź

Scena baton seniorki
1 miejsce - Diament Płońsk
2 miejsce – Dalia Poddębice

Przemarsz baton seniorki
1 miejsce – Dalia Poddębice
2 miejsce – Fame Łódź

Solo 2xbaton kadetki

1 miejsce – Natalia Ornarowicz – Diament Płońsk

Solo 2xbaton juniorki

1 miejsce – Maria Piórkowska – Diament Płońsk
2 miejsce – Julia Smolińska – Diament Płońsk
3 miejsce – Anna Przytuła – Dalia Poddębice

Solo 2xbaton seniorki
1 miejsce – Martyna Markowska – Dalia Poddębice
2 miejsce – Marta Rojkowska – Dalia Poddębice
3 miejsce – Julia Chojnowska – Fame Łódź

Duo/trio 2xbaton seniorki

1 miejsce – Julia Włazałek, Marta Rojkowska, Justyna Dębowska – Dalia Poddębice

Solo twirling seniorki

1 miejsce – Karolina Skórka – Dalia Poddębice
2 miejsce – Martyna Markowska – Dalia Poddębice
3 miejsce – Julia Włodarczyk – Fame Łódź

Solo pompom kadetki
1 miejsce – Anna Kozak – Fame Łódź
2 miejsce – Kira Nykyforenko – Fame Łódź

Solo pompom juniorki

1 miejsce – Magdalena Maciuch – Fantazja I Dobrodzień
2 miejsce – Maria Janosik – Perły Sulejów
3 miejsce – Aleksandra Konarzewska – Mażoretki Aleksandrów Łódzki

Solo pompom seniorki

1 miejsce – Oliwia Szydłowska – MUKS Kokoro Łódź
2 miejsce – Julia Włodarczyk – Fame Łódź

Duo/trio pompom juniorki

1 miejsce – Magdalena Maciuch, Alicja Mlynek, Anna Gabor – Fantazja I Dobrodzień

Duo/trio pompom seniorki

1 miejsce – Klaudia Jaruga, Magdalena Jaruga – Fame Łódź

Scena pompom kadetki

1 miejsce – Fantazja II Dobrodzień

Scena pompom juniorki

1 miejsce – Fantazja I Dobrodzień

Solo flaga kadetki

1 miejsce – Julia Felczak – Dalia Poddębice
2 miejsce – Katarzyna Lubczyńska – Mażoretki Aleksandrów Łódzki

Solo flaga juniorki

1 miejsce – Zuzanna Rymarz – Dalia Poddębice
2 miejsce – Ilary Controllo – Driady Uniejów
3 miejsce – Karolina Adamik – Presto Mykanów

Solo flaga seniorki

1 miejsce – Julia Łuczak – Dalia Poddębice
2 miejsce – Paulina Rakowska – Diament Płońsk
2 miejsce – Paulina Wójcik – Diament Płońsk

Duo/trio flaga kadetki
1 miejsce - Maja Bohdanowicz, Amelia Kuźmińska – Fame Łódź

Duo/trio flaga juniorki
1 miejsce - Nadia Dąbrowska, Gabriela Przybylska – Fame Łódź

Duo/trio flaga seniorki

1 miejsce – Julita Łuczak, Julia Woźniak – Dalia Poddębice
2 miejsce – Martyna Maciejewska, Martyna Woszczyk – Fame Łódź
3 miejsce – Alicja Chmielowiec, Natalia Świderska – Fame Łódź

Miniformacja flaga juniorki

1 miejsce – Fantazja I Dobrodzień
2 miejsce – Fame Łódź

Miniformacja flaga seniorki
1 miejsce – Dalia Poddębice
2 miejsce – Diament Płońsk
3 miejsce – Fame Łódź

Solo buława juniorki
1 miejsce – Maja Mieszczakowska – Presto Mykanów
2 miejsce – Alicja Szydłowska – Diament Płońsk
3 miejsce – Dorota Przytuła – Dalia Poddębice

Solo buława seniorki
1 miejsce – Aleksandra Krawczyk – Dalia Poddębice
2 miejsce – Oliwia Olczyk – Driady Uniejów
3 miejsce – Weronika Wydrzyńska – Dalia Poddębice

 

Duo/trio buława seniorki

1 miejsce – Alicja Królak, Maria Piórkowska – Diament Płońsk
2 miejsce – Weronika Wydrzyńska, Oliwia Olczyk – Driady Uniejów/Dalia Poddębice

Miniformacja buława seniorki
1 miejsce – Dalia Poddębice

Scena classic baton kadetki

1 miejsce – Diamenciki Sompolno
2 miejsce – Driady Uniejów
3 miejsce – Lazuria I Kramsk

Scena classic baton juniorki
1 miejsce – Fantazja I Dobrodzień
2 miejsce – Lazuria Kramsk
3 miejsce – Perły Sulejów

Scena classic baton seniorki

1 miejsce – New Wave Sompolno

Przemarsz classic baton seniorki

1 miejsce – New Wave Sompolno

Miniformacja mix seniorki

1 miejsce – Fame Łódź

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%