Zamknij
REKLAMA

Uniejowska Akademia Futbolu Pajor & Tarczyńska & Smolarek zakończyła sezon

06:26, 25.06.2022 | .
fot. UAF/Przemysław Kęcel
REKLAMA

Sezon 2021/2022 dla Uniejowskiej Akademii Futbolu był czasem wyjątkowym. Od jego początku akademia wzbogaciła się o kolejnych dwóch patronów, a właściwie patronki. Do Euzebiusza Smolarka dołączyły dwie wybitne polskie piłkarki Ewa Pajor i Agata Tarczyńska.

Trio tak doświadczonych i zaangażowanych sportowców z pewnością wpływać będzie w przyszłości na jakość pracy akademii, na indywidualny rozwój utalentowanych piłkarzy i piłkarek, a także na wzrost zainteresowania sportem wśród dzieci i młodzieży zamieszkujących zarówno gminę Uniejów jak i gminy ościenne.

W sezonie 2021/2022 w akademii trenowało ponad 100 zawodników w wieku od 6 do 14 lat. W rozgrywkach ligowych Łódzkiego Związku Piłki Nożnej mecze rozgrywały trzy uniejowskie drużyny. Dwie ekipy grały jako „Młodzicy” (roczniki 2009/2010 i 2010/2011) – obie trenowane przez Przemysława Nowaka i Bartosza Łuczaka, natomiast jeden zespółgrał swoje mecze w grupie „Orlik” (roczniki 2012/2013), której trenerem jest Sebastian Mikołajczyk. Wszystkie trzy drużyny występowały w rozgrywkach pod nazwą Termy Uniejów. Drużyna trenera Mikołajczyka zgodnie z nowymi przepisamidotyczącymi tej kategorii wiekowej rozgrywała swoje mecze bez ewidencji wynikówitabel. Jednak mecze z takimi markami jak m.in.: KS Kutno, UKS Bzura Ozorków, Włókniarz Zgierz, czy Włókniarz Konstantynów to duża porcja emocji, doskonałe przetarcie młodych piłkarzy i zbieranie cennego doświadczenia przed kolejnymi stopniami zaawansowania piłkarskiego. O punkty za to dzielnie walczyły dwie drużyny „Młodzików”. Drużyna z roczników 2009/2010 w grupie D1 zajęła piąte miejsce, natomiast drużyna (2010/2011) w grupie D2 wywalczyła miejsce czwarte. Bardzo cieszy postawa wszystkich drużyn ligowych. Wszystkie zagrały na bardzo wysokim poziomie. Swoje mecze rozgrywali z bardzo dobrymi przeciwnikami. Warto wspomnieć choćby o takich markach jak: Sokół Aleksandrów, ŁKS S.A.,AKS SMS Łódź, czy Łódzka Akademia Futbolu, z którymi nasi zawodnicy rozgrywali dobre, często wyrównane i zwycięskie spotkania.

Oprócz wymienionych drużyn ligowych, w akademii pod okiem trenerów Włodzimierza Nowaka i Bartosza Łuczaka trenowała także grupa z roczników 2009/2011 oraz najmłodsi piłkarze „Żaki” i „Skrzaty”, czyli roczniki 2014-2016, którzy pod okiem koordynatora akademii Piotra Kozłowskiego oraz Edyty Mosiagin przygotowują się do przyszłych debiutów w rozgrywkach ligowych.

W ramach pracy akademii w sezonie 2021/2022 przeprowadzono wiele wartościowych zajęć np. z Joanna Gadomska prowadziła niezwykle cenne zajęcia z korekty wady postawy,zajęcia bramkarskie odbywały się pod okiem Piotra Woźniaka, a także lekcje pływania wuniejowskich Termach.

Nabór do Akademii

W sierpniu ogłoszony zostanie nabór do drużyn na sezon 2022/2023. Już dziś warto zastanowić się nad udziałem w treningach Uniejowskiej Akademii Futbolu. Kontakt: Piotr Kozłowski 691696172 lub Przemysław Nowak 633548129

Uniejowską Akademią Futbolu Pajor & Tarczyńska & Smolarek opiekuje się Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Działania akademii wspierane są przez Uniejów Uzdrowisko Termalne, PGK Termy Uniejów sp. z o.o., Instytut Zdrowia Człowieka Uzdrowisko Uniejów Park, przez liczne grono sponsorów na czele z firmą F-Flex Polska, a także Rgol, Nike i sympatyków.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%