Zamknij
REKLAMA

Ósmy raz pobiegli z Uniejowa do Częstochowy [FOTO]

07:45, 09.07.2022 | .
W sobotę rano biegacze dotarli do Częstochowy.
REKLAMA

Po raz ósmy Klub Biegacza Geotermia Uniejów zorganizował biegową pielgrzymkę do Częstochowy. 8 lipca 2021 roku na Jasną Górę pobiegło 19 osób. 

Ósmy raz pobiegli z Uniejowa do Częstochowy [FOTO]
 

[FOTORELACJA]1391[/FOTORELACJA]


Ósmą edycję biegowej pielgrzymki do Częstochowy zorganizował Klub Biegacza Geotermia Uniejów. Tym razem w biegowej pielgrzymce wzięło udział 19 biegaczy - zaprzyjaźnionych bądź zrzeszonych w Klubie. Biegacze wystartowali w piątek 8 lipca po godzinie 20. Przed startem biegacze spotkali się w uniejowskiej kolegiacie, gdzie błogosławieństwa udzielił im proboszcz - ks.Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz.

Pierwszy odcinek biegowej pielgrzymki uczestnicy pokonują wspólnie, dalsza trasa jak zawsze ma formułę sztafetową i każdy z biegaczy pokonuje wyznaczoną przez siebie odległość - zazwyczaj pięcio- lub dziesięciokilometrową. 

Pielgrzymi biegli przez całą noc, pokonali około 160 kilometrów i dotarli na Jasną Górę w sobotę około godziny 7. Pomysł na pielgrzymkę biegową do Częstochowy powstał ponad siedem lat temu, a pomysłodawcą był Włodzimierz Chajdas z KB Geotermia Uniejów.

[ZT]6034[/ZT]

[ZT]6046[/ZT]

[ZT]6047[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%