Finał cyklu Samsung River Triathlon Series w Uniejowie [ZDJĘCIA]

15:36, 28.08.2022 . Aktualizacja: 09:13, 31.08.2022

W niedzielę 28 sierpnia 2022 r. w Uniejowie odbył się wielki finał II sezonu Samsung River Triathlon Series. To tutaj zorganizowano ostatnią imprezę i podsumowanie wszystkich sześciu zawodów cyklu. Na liście startowej w tym roku w Uniejowie pojawiło się 369 zawodników, którzy startowali na dwóch dystansach, indywidualnie i w sztafetach.

Finał cyklu Samsung River Triathlon Series w Uniejowie  [ZDJĘCIA]

[FOTORELACJA]1417[/FOTORELACJA]

Organizatorem SAMSUNG River Triathlon Series, jedynych triathlonowych zmagań na ziemi lubuskiej (Gorzów Wlkp.), w Wielkopolsce (Wronki, Konin, Koło, Międzychód) i na ziemi łódzkiej (Uniejów) rozgrywanych na rzece Warta jest Fundacja „Jeszcze więcej sportu” .

W tym roku na liście startowej zapisało się 300 zawodników do startów indywidualnych oraz 23 sztafety.

Aneta Sowa - mieszkanka Uniejowa była najlepsza w swojej kategorii wiekowej nie tylko w Uniejowie, ale i całym cyklu.

W sezonie 2022 cykl składał się z 6 etapów i miał charakter ponadregionalny, a zawody były rozgrywane na dwóch najbardziej popularnych dystansach 1/8IM oraz 1/4IM. Wśród zawodników nie zabrakło sportowców, którzy reprezentują czołówkę triathlonową w naszym kraju.

Na dystansie 1/8 IM zawody w Uniejowie oraz cały cykl wśród mężczyzn wygrał Maciej Bodnar (MBC Team / Szkoła Triathlonu) z czasem 00:53:58. Drugie miejsce zajął Robert Czysz (00:55:21), a trzecie Marek Janisz (00:57:35). Wśród kobiet najszybsza była Natalia Krawczyk (01:02:02) (jednocześnie w kategorii OPEN najlepsza w całym syklu) . Najszybszym zawodnikiem z Uniejowa na tym dystansie był Adam Michalak, który zajął 50 miejsce (01:13:23).

[FOTORELACJA]1418[/FOTORELACJA]

Na zdjęciu Natalia Krawczyk.

Na dystansie 1/4 IM pierwszy na mecie (i najlepszy w całym cyklu) był Łukasz Kalaszczyński (DAWAJ KALACH TEAM) z czasem 01:46:03, drugi Tomasz Marcinek (01:47:56), a trzeci miejsce zajął Jakub Woźniak (01:49:00). Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Jerzyk (01:59:56). Najlepszym uniejowianinem na dystansie był Tomasz Sowa (02:19:23), 46 miejsce.

Wśród sztafet 1 miejsce na dystansie 1/8 IM zajęli: MTB Koło Team (Paulina Wargacka, Dominik Kaczmarek, Maciej Wróblewski) - 01:00:13, drugie: Triton (Krzysztof Kaczmarek, Jakub Kaczmarek, Adam Kaczmarek) - 01:02:02, trzecie - Triton Konin (Maciej Antkowiak, Paweł Pierożyński, Szymon Grudziński) - 01:02:44.

Wśród sztafet 1 miejsce na dystansie 1/4 IM zajęli: Triton Konin (Dariusz Kaczmarek, Krzysztof Spławski, Konrad Nowicz) - 02:00:24, drugie : KS POSNANIA (Jan Bręczewski, Jacek Tomaszewski, Bartosz Walkowiak) - 02:04:02. trzecie: Geberit Team (Krystian Pękacz, Dariusz Marciniak, Dawid Kożuchowski) - 02:11:35.

Najlepszymi zawodnikami na dystansie 1/4 IM w całym cyklu Samsung River Triathlon Series  byli: Łukasz Kalaszczyński, a wśród kobiet Sara Zimny (4  te miejsce w kategorii OPEN). Na dystansie 1/8 IM najlepsza Natalia Krawczyk, a drugie miejsce zajął Maciej Bodnar.

Na zdjęciu Maciej Bodnar.

Zawodnicy, podobnie jak w minionym sezonie 2021 mieli do wyboru rywalizację na jednym z dwóch dystansów: „ćwiartka” – 1/4 IM  na którą składają się: 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu dla rozpoczynających przygodę z TRI - 1/8 IM na który składa się: 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu.

Finał Samsung River Triathlon Series 2022 w Uniejowie

Samsung River Triathlon Series w 2022 po raz drugi zawitał z finałem do Uniejowa. Po zawodach odbyła się dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych kategorii wiekowych.

Na zdjęciu Agnieszka Jerzyk i Robert Lipiński.