Pobiegli przez rzekę, błoto i przeszkody

09:39, 24.06.2017 M.K
Skomentuj

24 czerwca po raz trzeci w Uniejowie odbył się bieg ekstremalny exTERMYnator. To blisko 11 kilometrowy bieg, którego trasa przebiegała przez rzekę, błoto, rowy melioracyjne, trzęsawisko i przeszkody ustawione przez organizatorów.

Jak powiedzieli tegoroczni uczestnicy i Wojciech Jakubowski Dyrektor Biegu, był to niezwykle trudny i wymagający bieg, prawdopodobnie najtrudniejszy ze wszystkich trzech edycji exTERMYnatora. Może to potwierdzić czas, w jakim biegacze pokonywali dystans. Dla porównania w ubiegłym roku najlepszy czas wyniósł 55 minut, w tym roku zwycięzca  osiągnął czas 01:41:46.  W biegu wystartowało 100 zawodników, z czego 17 kobiet. Bieg ukończyły 94 osoby.

Na zakończenie biegu organizatorzy sprostowali, że wcześniej planowana na około 9 km trasa była dłuższa i zawodnicy musieli pokonać ponad 11 km. Taki odczyt elektroniczny wskazały chipy, które mieli wszyscy zawodnicy.

Bieg wygrał ADAM ŁUKASIAK z Chorek, z Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy. Wśród kobiet pierwsza była Anna Włoch, która powtórzyła sukces z ubiegłego roku.

Nagrody w biegu były iście ekstremalne: za 1 miejsce skok ze spadochronem z instruktorem, za 2 miejsce zajęcia w tunelu aerodynamicznym, za 3 ekstremalna niespodzianka.Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki finishera.

Biegu nie ukończyła Ewa Susmarska z Poznania, która w zeszłorocznym biegu była wśród kobiet trzecia. Zawodniczka podczas biegu rozcięła na trudnej trasie nogę i została przewieziona do szpitala.

Poniżej prezentujemy czasy zawodników Klubu Biegacza Geotermia Uniejów:

1. Marceli Chodakowski                  1:42:09        2 MIEJSCE OPEN    1 m. najlepszy zawodnik KB Geotermia Uniejów

2. Kamil Pecyna                             1:50:30        9 MIEJSCE OPEN

3. Andrzej Błaszczyk                      1:53:35

4. Mirosław Napieraj                        2:08:36

5. Arkadiusz Żeleśkiewicz               2:10:57

6. Izabela Augustowska                  2:17:33        1 m.najlepsza  zawodniczka KB Geotermia Uniejów

7. Robert Stasiak                            2:33:57

8. Marek Szafoni                             2:33:58       9 MIEJSCE W KLASYFIKACJI ŻOŁNIERZ

wyniki biegu

Głównym organizatorem i inicjatorem biegu jest Klub Biegacza Geotermia Uniejów. Rolę sędziów na trasie pełniła młodzież z Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy.