Zamknij
REKLAMA

Uczą dzieci czym są wody geotermalne i z czego słynie Uniejów

07:00, 14.09.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Prelekcje w Szkole Podstawowej w Wieleninie.

Od 12 do 14 września we wszystkich szkołach gminy Uniejów prowadzone są prelekcje edukacyjne na temat walorów przyrodniczych uzdrowiska Uniejów oraz wykorzystania wód geotermalnych. Zajęcia są realizowane w ramach projektu pt. „Uzdrowiska przyjazne przyrodzie” prowadzonego przez Gminę Uniejów i finansowanego ze środków pochodzących z nagrody w konkursie Eko Hestia Spa edycja 2016 organizowanym przez ERGO Hestia SA i Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP.

Prelekcje prowadzą Ryszard Kaliński, Prokurent Geotermii Uniejów im. Stanisława Olasa sp. z o.o. oraz Karolina Smętkiewicz z Działu Promocji Urzędu Miasta w Uniejowie. Uczniowie podczas spotkań dowiadują się między innymi jak uzyskuje się energię geotermalną, ile wody termalnej wydobywa się w Uniejowie, a także na czym polegają Odnawialne Źródła Energii. Podczas prelekcji prezentowany jest film, który pokazuje walory przyrodnicze gminy Uniejów i jej atrakcje.

Uczestnikami prelekcji jest około 250 uczniów ze szkół w Wilamowie, Wieleninie, Uniejowie i Spycimierzu. Słuchacze zajęć oraz wszyscy pozostali uczniowie szkół otrzymają niedawno wydaną w ramach tego samego projektu malowankę pt. „Pomaluj Uniejów” i „Pomaluj polskie uzdrowiska”, a także gadżety promocyjne Geotermii Uniejów - plany lekcji i zakładki do książek.

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone