Zamknij

Sylwia Błach będzie gościem spotkania autorskiego. 13 czerwca w uniejowskiej bibliotece

10:08, 04.06.2024 Aktualizacja: 09:52, 24.06.2024

Pisarka, dziennikarka, felietonistka, blogerka - Sylwia Błach będzie gościem spotkania autorskiego, które 13 czerwca o godz. 17 odbędzie się w siedzibie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. 

Kolejne spotkanie autorskie zaplanowano w Uniejowie. Gościem Sylwia Błach

Zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Sylwią Błach, autorką kobiecego thrillera "Pokój Krwi". Spotkanie poprowadzi Jarosław Klonowski. Oprócz spotkania zaprezentowane zostanie słuchowisko z obrazem do pierwszego rozdziału "Pokoju Krwi". Głosu użyczy Wojciech Cieślawski z kanału Audio Opowieści.

O autorce

Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. W 2015 roku wydała zbiór opowiadań „Trzy lata strachu”. W 2017. roku wydała powieść „Syndrom Riddocha. Tom pierwszy. Lepszego świata nie będzie” oraz leksykon fantastycznych stworzeń dla dzieci „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. W 2021 wznowienia w formie e-booka doczekały się książki „Bo śmierć to dopiero początek” i „Trzy lata strachu”.

Książka „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku 2017 oraz wyróżniona przez jury graficzne i literackie konkursu Książka Roku 2017 organizowanego przez polską sekcję IBBY i znalazła się na „liście bis” nagrodzonych książek.

Jej opowiadania pojawiały się w takich antologiach jak: „Gorefikacje” (2013), „Zombiefilia” (2013), „Księga wampirów” (2014), „Gorefikacje II. Tom pierwszy” (2014), „Toystories” (2014), „Oblicza grozy” (2014), „Horror na Roztoczu 2: Insomnia” (2015), „Krew zapomnianych bogów” (2016), „TABU – antologia horroru erotycznego” (2017), „Mapa Cieni – Kraków” (2017), „Umieranie to parszywa robota” (2019), „Zabawki” (2020). Publikowała także w zinach: „Magazyn Histeria”, „Qfant”, „Lost&Found Mega*Zine”, „Szortal. Na wynos. Wydanie specjalne”, „Szortal. Na wynos”, „Drabble na niedzielę”; czasopismach: „Coś na progu”, „Horror masakra”, „Brama”, „Pocisk”; portalach: Niedobre Literki, Szortal.com.
W 2016. jej opowiadanie „Cisza w eterze” zostało przetłumaczone na język czeski i opublikowane w zinie „Howard”, a także w czeskiej antologii „Za tebou”. W 2018 jej opowiadanie „Budiž ti přáno” pojawiło się w czeskiej antologii „Sešívance”.
W 2020 zadebiutowała na portalu Audioteka audiobookiem „Pośród drzew”. Od tej pory jej liczne opowiadania ukazały się na Audiotece, a jej dwie ostatnie powieści zostały wydane w formie audio.
Pisze felietony dotyczące niepełnosprawności w magazynie „Integracja”, publikuje artykuły technologiczne na portalu Homodigital.pl – Subiektywnie o technologii, a także publikuje w innych magazynach i na portalach.

źródło: https://sylwiablach.pl/

[ZT]11392[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%