Zamknij
REKLAMA

Koncert utworów fortepianowych już w sobotę. Wystąpi Karol Radziwonowicz

07:58, 12.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca i Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa 16 czerwca 2018 roku zapraszają wszystkich miłośników muzyki poważnej na koncert utworów fortepianowych Ignacego Jana Paderewskiego. Koncert w wykonaniu Karola Radziwonowicza połączony będzie z opowieścią o tym wybitnym artyście i mężu stanu.


Karol Radziwonowicz w 1982 r. ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 1983 r. został laureatem Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Studiował także w Ameryce Północnej w Bloomington na Indiana University School of Music w latach 1987-1988. Jako pierwszy pianista w historii muzyki polskiej opanował wszystkie dzieła fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego, wydane na czterech płytach kompaktowych w Polsce. Na CD ujrzały także światło dzienne jego interpretacje utworów Fryderyka Chopina oraz Karola Mikulego i Juliusza Zarębskiego. Koncertował w wielu krajach Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki, Australii oraz w Indiach. Jest komentatorem konkursów Chopinowskich w TVP Kultura. Piastuje stanowisko prezesa Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie.
Koncert w Uniejowie jest częścią zadania realizowanego przez stowarzyszenie Forum 4 Czerwca „Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do bohaterów tamtych czasów” i odbędzie się w sobotę 16 czerwca 2018 roku o godzinie 15:00 w Zamku Biskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie (Sala Rycerska, II piętro).

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone