Zamknij
REKLAMA

,,Przedwiośnie" lekturą Narodowego Czytania 2018

07:10, 14.09.2018 | materiał nadesłany
REKLAMA
Skomentuj

„ Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego było lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 8 września br.

Jak co roku, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Młodzieżową Radą Miejską w Uniejowie zgłosiły swój udział w akcji, która tradycyjnie już przeprowadzona została w plenerze koło kompleksu basenów termalnych w Uniejowie.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „ Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, podczas następnej edycji przeczytano trylogię Sienkiewicza, oraz „ Lalkę” Bolesława Prusa. W bieżącym roku wytypowana została powieść Stefana  Żeromskiego „ Przedwiośnie”. Uczestnicy akcji, którzy przynieśli swój egzemplarz powieści mogli otrzymać pamiątkowy stempel z tegorocznej akcji czytania.

Podczas wydarzenia czytany był także tom II, rozdział  8 „ Starej Baśni” Józefa Ignacego Kraszewskiego.


Z młodzieżą w akcji uczestniczyły m.in. dyrektor szkoły w Uniejowie - Małgorzata Komajda i prezes ZNP w Uniejowie -  Barbara Zwolińska.

Fot. Z archiwum MGBP w Uniejowie. 

(materiał nadesłany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone