Zamknij
REKLAMA

Reggae i góralska muzyka w Zadzimiu. Finał ,,Splątanych miłością do muzyki''

09:39, 18.12.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Znani muzycy: JanTrebunia-Tutka, Dariusz Maleo Malejonek, Mirosław Kowalik i Thomas Celis Sanchez wystąpili 15 grudnia 2018 roku w kościele św. Małgorzaty w Zadzimiu. Występ z grupą integracyjną i lokalnymi instrumentalistami był finałem projektu ,,Splątani miłością do muzyki", który realizowało od kilku miesięcy Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

Podczas koncertu w Zadzimiu na jednej scenie z gwiazdami wystąpili utalentowani uczniowie ze szkół podstawowych z Uniejowa, Wartkowic, Zadzimia, Kłódnej, Zygier, Wielenina, Wilamowa i Spycimierza, niepełnosprawni artyści korzystający ze wsparcia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie oraz lokalni instrumentaliści.  Koncert poprowadził Mariusz Wieczorek – dziennikarz muzyczny Programu III Polskiego Radia, a obecni na wydarzeniu byli także gospodarze: proboszcz parafii- ksiądz Juliusz Mieczyński i Krzysztof Woźniak -wójt Gminy Zadzim.


Na zdjęciu wójt Krzysztof Woźniak i pomysłodawca koncertu Mirosław Madajski.

Oprócz wymienionych gwiazd na scenie wystąpili się również: Izabela Domańska-Kowalik (flet poprzeczny), Dominika Kowalik (saksofon i śpiew),  Weronika Strama-Galica (śpiew), Stanisław Galica-Kasecka (akordeon), Marcin Zaleś (gitara) i Paweł Kowalik (trąbka).

Podczas występu publiczność, która wypełniła po brzegi zadzimski kościół wysłuchała utwory z repertuaru gości, ale również utwory świąteczne. Tego dnia można było usłyszeć m.in. ,,Cuda nad cudami", ,,Góry w sercu", ,,Mały człowiek", ''Ocal w sobie człowieka" oraz ,,Alibi".


Dominika Kowalik  (córka Mirka Kowalika) grała na saksofonie oraz zaśpiewała w duecie z Maciejem Kaweckim utwór ,,Ocal w sobie człowieka".

Realizacja projektu to efekt wspólnych, intensywnych działań mieszkańców trzech gmin: Uniejowa, Wartkowic oraz Zadzimia. To właśnie te trzy miejscowości były gospodarzami koncertów realizowanych w ramach projektu ,,Splątani Miłością do muzyki" (Raz Dwa Trzy – 16 czerwca w Uniejowie i Arka Noego  – 1 grudnia w Wartkowicach).

[ZT]1769[/ZT]

 

[ZT]1514[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone