Zamknij
REKLAMA

Wernisaż i wystawa plenerowa obrazów Angeliki Ponińskiej w Uniejowie

07:55, 12.08.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Przygodę z malarstwem rozpoczęła trzy lata temu. To wtedy namalowała swój pierwszy obraz. W miniony weekend w Uniejowie można było podziwiać obrazy Angeliki Ponińskiej, które powstawały od stycznia do lipca tego roku.

13 obrazów olejnych autorstwa Angeliki Ponińskiej, które powstawały od stycznia do lipca można było obejrzeć 12 sierpnia 2019 roku na wystawie plenerowej, którą malarka przygotowała z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Uniejowie. Dzień wcześniej o godzinie 18. w Domu Pracy Twórczej w Uniejowie odbył się wernisaż, który był podsumowaniem ostatnich, intensywnych miesięcy pracy malarki, pochodzącej z pobliskiego Dąbia. W wernisażu uczestniczyli miłośnicy sztuki oraz znajomi, rodzina i przyjaciele artystki.


Na wystawie można było obejrzeć portrety, pejzaże, sceny rodzajowe i martwą naturę.

Dzięki nawiązaniu współpracy z burmistrzem Uniejowa - Józefem Kaczmarkiem oraz dyrektorem MGOK - Robertem Palką to właśnie w Uniejowie została zorganizowana pierwsza plenerowa wystawa obrazów, które w większości oparte są o realizm. Artystka przyznaje, że szuka inspiracji u takich malarzy jak chociażby Aleksander Gierymski, autor "Żydówki z pomarańczami" i "Trumny chłopskiej", ale również nie obce jej są obrazy pochodzącego z Uniejowa artysty - Wacława Sobieraja, który także reprezentuje  malarstwo realistyczne.

Pomimo wyraźnych predyspozycji artystycznych, które przejawiały się od wczesnych lat młodości Angeliki Ponińskiej, nie ukierunkowała się ona artystycznie poprzez szkoły plastyczne. Szeroko rozumiana sztuka pozostawała w sferze hobby, zainteresowania oraz pasji. Profesjonalnie malarstwem zaczęła się interesować około 3 lat temu.  Od lat dzieciństwa do dorosłości, pomimo różnych zainteresowań towarzyszył jej rysunek. 

Podczas pleneru, który zorganizowano w Uniejowie, artystka miała możliwość obserwowania reakcji widzów na jej prace malarskie. Jak mówi Angelika Ponińska, jeszcze w sierpniu rozpoczyna prace nad kolejnymi obrazami.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone