Zamknij
REKLAMA

,,Chcę, żeby książka zostawiła coś w drugim człowieku". Agata Kołakowska w Uniejowie

08:27, 24.09.2019 | M.K
Skomentuj Pisarka Agata Kołakowska gościła na spotkaniu autorskim w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie.
REKLAMA

Agata Kołakowska -  pisarka oraz dziennikarka, autorka kilkunastu powieści obyczajowych była gościem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, czyli programu Dobre Książki i Kawa realizowanego przy współpracy z Instytutem Książki.

Kolejne spotkanie z cyklu „Dobre książki i kawa”, którego organizatorem jest Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Uniejowie, odbyło się w poniedziałek 23 września 2019 w sali OSP Uniejów.


Moderatorem spotkania była Beata Szymczak z uniejowskiej biblioteki.

Z czytelnikami spotkała się Agata Kołakowska -  pisarka oraz dziennikarka. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Wrocławianka ma na swoim koncie już kilkanaście znakomitych powieści obyczajowych, m.in. „Niechciana prawda”, „Płótno”, „Wszystko co minęło” i „Zaciszny Zakątek”. Swoją współpracę z wydawnictwem ,,Prószyński i S-ka" rozpoczęła ponad 10 lat temu. W 2008 roku pierwszą napisaną przez siebie książkę wysłała do pięciu wydawnictw i już po trzech tygodniach otrzymała pozytywną odpowiedź z wydawnictwa, z którym współpracuje do dzisiaj. W czerwcu ukazała się jej piętnasta powieść - ,,Lista obecności". To książka trzymająca czytelnika w napięciu, opowiadająca historię bohaterki, która trafia do tajemniczych Kunic, wsi w której miała znaleźć spokój, a staje się zupełnie odwrotnie.

Podczas spotkania autorskiego w Uniejowie autorka mówiła m.in. o swojej twórczości, o czerpaniu inspiracji do pisania oraz klątwie drugiej powieści. 


Agata Kołakowska chce, aby jej książki uwrażliwiały i zostawiały coś w czytelnikach. Jak mówi, czerpie z własnych doświadczeń, spostrzeżeń oraz zamiłowania do psychologii.


Podczas spotkania Agata Kołakowska podpisywała książki oraz rozmawiała z czytelnikami o swojej twórczości.

Przy uniejowskiej bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki, który skupia osoby lubiące czytać i rozmawiać o książkach. W ubiegłym roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie zaprosiła na spotkanie autorskie Hannę Cygler, tłumaczkę i pisarkę, autorkę takich książek jak:  "Tylko kochanka", „3 razy R”, czy ,,Czas zamknięty".

[ZT]1101[/ZT]

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA