Zamknij
REKLAMA

Marika, Pospieszalscy i Malejonek na scenie w Uniejowie? Ruszył projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego

08:45, 20.10.2020 | M.K
Skomentuj Zdjęcie archiwalne uniejow.net.pl
REKLAMA

Ruszyły warsztaty pt. „Historie Zagubione” realizowany przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. To projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2020 rok.

Podobnie jak w 2018 roku (projekt pt. „Splątani miłością do muzyki”) Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni zgromadziło do swojego pomysłu wokalistów, z trzech gmin powiatu poddębickiego. Wśród nich są młodzi artyści z gminy Uniejów reprezentujący szkoły podstawowe z Uniejowa, Wilamowa i Wielenina, dzieci i młodzież ze szkół w Wartkowicach i Zadzimiu, a także utalentowani artyści z niepełnosprawnością intelektualną. Stawkę artystów uzupełniają absolwenci w/w szkół, czyli osoby najbardziej doświadczone w działaniach artystycznych oraz w projektach realizowanych wcześniej przez U.S. Aktywni. Grupa projektowa liczy 50 osób.

Pozostaje wierzyć, że wywalczony z dużym wysiłkiem mieszkańców projekt będzie pomimo pandemii sprawnie zrealizowany - mówią organizatorzy z Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni.

Przed młodymi artystami niezwykle atrakcyjne zajęcia muzyczno-wokalne podczas których zapoznają się z repertuarem oraz podstawowymi elementami z emisji głosu oraz choreografii. Grupie podczas części warsztatów akompaniować będą lokalni instrumentaliści. W projekcie oprócz muzyki, będzie także odrobina historii. Wszystko po to, aby zrozumieć, odpowiednio przygotować oraz zinterpretować materiał.

W tym roku swój udział w podsumowaniu projektu, czyli we wspólnym koncercie w Uniejowie zapowiedzieli znani w naszym kraju artyści: Marika, Dariusz „Maleo” Malejonek, Lidia i Marcin Pospieszalscy, a także doskonale znany z występów z zespołem Voo Voo - Mateusz Pospieszalski. Koncert zostanie zaprezentowany m.in. w oparciu o widowiska artystyczne pt. „Panny Wyklęte” i „Niezłomnym - Honor”. Realizacja zadania ma na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z powiatu poddębickiego.

[ZT]3032[/ZT]

[ZT]3042[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%