Zamknij
REKLAMA

Czy tegoroczne POW WOW w Uniejowie się odbędzie? Jest komunikat organizatora

11:11, 03.03.2021 | M.K
Skomentuj Zdjęcie archiwalne uniejow.net.pl
REKLAMA

Tegoroczne Wiosenne POW WOW, czyli Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej w Uniejowie nie odbędzie się. Powodem odwołania organizowanej od lat imprezy jest pandemia koronawirusa i obowiązujące obostrzenia. To drugi rok, kiedy organizatorzy muszą odwołać festiwal z powodu wirusa SARS-CoV-2. 

Organizatorzy biorąc pod uwagę międzynarodowy charakter imprezy, a także w trosce o zdrowie uczestników podjęli decyzję o odwołaniu festiwalu, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się zagrożenia. Komunikat zamieszczono wczoraj w mediach społecznościowych.

Co roku do Uniejowa z całego świata zjeżdżają miłośnicy kultury indiańskiej, którzy uczestniczą w Festiwalu Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej. Podczas imprezy można podziwiać tradycyjne i współczesne tańce oraz pieśni indiańskie. W Pow Wow co roku biorą udział indianiści m.in. z Polski, Niemiec, Czech oraz Stanów Zjednoczonych.

Z powodu koronawirusa odwołano już ubiegłoroczną imprezę, czyli XVIII Wiosenne POW WOW.


Na zdjęciu w środku Zdzisław Ranores Wszołek - pomysłodawca i wieloletni organizator festiwali Indian w Uniejowie. Latem miłośnicy kultury indiańskiej mogą brać udział również w kolejnej imprezie pn. Indiańskie Lato - Święto im. Alei Sat-Okha. Czy tym razem koronawirus również pokrzyżuje plany organizacji imprezy?

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%