Zamknij
REKLAMA

Utwór GDP Squad na składance Czwórki "Będzie głośno Vol.3" !

08:29, 04.06.2021 | M.K
Skomentuj Utwór GDP Squad na składance Czwórki "Będzie głośno Vol.3" !
REKLAMA

Utwór zespołu GDP Squad to jeden z 12 kawałków, które znalazły się na najnowszej płycie "Będzie głośno Vol.3" wydanej przez radiową CZWÓRKĘ. Utwór ,,Nigdy" został wybrany spośród ponad trzech tysięcy utworów, które zgłoszono do konkursu Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno” w 2020 roku.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia od czterech lat honoruje i wspomaga młodych, niezależnych twórców i wykonawców, laureatów konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno.

Z inicjatywy zespołu redakcyjnego Czwórki Polskiego Radia, od roku 2016 polscy, niezależni muzycy mają możliwość pojawienia się w Czwórkowych programach Będzie Głośno! i Lista Przebojów Będzie Głośno!, poddania ocenie słuchaczy, a od roku 2017 złożonego z fachowców jury, by dostać szansę pojawienia się na płycie.

Zgłaszający się do konkursu artyści, muszą przedstawić przygotowane przez siebie nagranie, w zamian dostają możliwość zaprezentowania go osobiście na antenie Czwórki, rozmowy w audycji Będzie Głośno!, a nawet zagrania mini-koncertu w programie - czytamy na stronie Czwórki.

W rozmowie na antenie Czwórki, przed wyborem 12 wykonawców, którzy znaleźli się na płycie mogliśmy usłyszeć rozmowę z gitarzystą zespołu, Piotrkiem Pęcherskim.

Teraz Czwórka wydała krążek, na którym możemy posłuchać jedenastu piosenek różnych wykonawców, wśród których znalazł się także utwór GDP Squad. 

Zeszłoroczny konkurs, którego płyta „Będzie głośno vol 3” jest podsumowaniem, był rekordowy pod względem zainteresowania. Ponad trzystu młodych artystów przysłało do oceny blisko 3000 piosenek!

Damian Sikorski, pomysłodawca konkursu i autor Czwórkowej audycji Będzie Głośno! tak pisze w tekście wprowadzającym do wydawnictwa: „ Miłość do muzyki – te słowa pasują do każdego z tych zespołów/artystów.  To, co mieści się na tym krążku, to utwory muzyków, którzy chcą grać, komponować, nie idą na kompromisy, grają prosto z serca”.

GDP SQuAD to grupa istniejąca od 2005 roku, prezentująca  mieszankę reggae, funky, ska i rocka. W składzie zespołu występują: Jacek Gromek - wokal, Marcin Jaśkiewicz - gitara idrugi wokal, Piotr Pęcherski - gitara, Robert Klata - gitara basowa, Mariusz Jaworski - perkusja, Artur Rogalski - instrumenty klawiszowe, Darek Skotnicki - trąbka, Rafał Przycki - saksofon, Bartek Warych - puzon.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%