Zamknij
REKLAMA

Debiut tancerzy z Uniejowa w koncertowych strojach[ZDJĘCIA]

13:08, 07.12.2021 | .
W sesji zdjęciowej oprócz mieszkańców Uniejowa i okolic brali również udział członkowie Teatru Tańca i Pieśni MOST z strony saksońskiej. Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Trwają próby Polsko-Saksońskiego Teatru Tańca i Pieśni MOST, który ruszył w tym roku pod roboczą nazwą Sempler Fidelis. W miniony weekend tancerze po raz pierwszy przymierzyli stroje koncertowe.

Teatr Tańca i Pieśni działający w Uniejowie przyjął oficjalną nazwę, która brzmi: Polsko-Saksoński Teatr Tańca i Pieśni „MOST”- grupa Uniejów. Podczas weekendowej sesji zdjęciowej wykorzystano po raz pierwszy stroje koncertowe należące do grupy, w których występować będzie zespół oraz przepiękne epokowe- suknię i kontusz użyczone przez panią Martę Gałęziewską - mówi współzałożyciel zespołu Andrzej Pietrzak.

W sesji zdjęciowej oprócz mieszkańców Uniejowa i okolic brali również udział członkowie Teatru Tańca i Pieśni MOST ze strony saksońskiej.


Zajęcia w Uniejowie prowadzi choreograf Stanisław Nowak-Tarnawa przyjeżdżający na zajęcia w Uniejowie specjalnie z Saksonii. Naukę tańca będą prowadzili również Dorota i Tomasz Nowak, którzy występowali w Reprezentacyjnym Zespole Wojska Polskiego oraz Karolina Knap -  dwukrotna mistrzyni świata, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi i  studium tańca jazz-modern w Warszawie.

[FOTORELACJA]1255[/FOTORELACJA]

Zespół w planach ma przygotowanie premiery widowiska plenerowego ,,My spadkobiercy naszych przodków", które miałoby odbyć się w 2022 roku.

[ZT]4817[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%