Zamknij
REKLAMA

,,40 lat minęło'', czyli orkiestra dęta z Uniejowa nagrywała płytę

08:47, 25.12.2021 | .
Muzycy z Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie nagrali kolejną płytę, która ukaże się z okazji 40-lecia istnienia zespołu. Płyta ukaże się przed koncertem jubileuszowym zaplanowanym na 18 kwietnia 2022 r.
REKLAMA

Muzycy z Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie nagrali swoją już piątą płytę, która wydana zostanie z okazji 40-lecia istnienia zespołu. Płyta ukaże się przed koncertem jubileuszowym zaplanowanym na 18 kwietnia 2022 r.

,,40 lat minęło'', czyli orkiestra dęta z Uniejowa z nową płytą

[FOTORELACJA]1266[/FOTORELACJA]

Nagranie płyty uniejowskiej orkiestry.

Nagranie płyty odbywało się 17-19 grudnia 2021 roku w zamku w Uniejowie i wzięło w nim udział  49 muzyków. 

 

W tym roku orkiestra obchodzi 40-lecie swojego istnienia. Album powstaje częściowo z pieniędzy pozyskanych podczas internetowej zrzutki, ale przede wszystkim dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Poddębicach i starosty Małgorzaty Komajdy oraz dzięki pomocy Urzędu Miasta w Uniejowie i burmistrza Józefa Kaczmarka - mówi Jakub Pięgot - kapelmistrz orkiestry.

Na płycie znajdą się utwory zespołów The Beatles, Queen, a także muzyka filmowa Johna Williamsa, kompozycje dedykowane uniejowskiej orkiestrze  -jak Antibodies (Przeciwciała) Bartłomieja Szułakiewicza oraz kompozycje oryginalne (Concerto d'Amore Jacoba de Haana), dawne piosenki harcerskie, a przede wszystkim tytułowe "Czterdzieści lat minęło".

Program, który znajdzie się na płycie został przygotowany na warsztatach muzycznych w 2020 i 2021 r., zorganizowanych pomimo pandemii, dzięki wsparciu OSP i ZHP w Uniejowie.

[ZT]4859[/ZT]

[ZT]4892[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%