Zamknij
REKLAMA

Wycieczka uczniów do Akademickiego Centrum Designu w Łodzi

08:38, 10.05.2022 | .
REKLAMA

9 maja 2022r. odbyła się wycieczka do Akademickiego Centrum Designu, które znajduje się w Księżym Młynie w Łodzi. Uczestnikami było 43 uczniów klas czwartych ze szkół podstawowych Uniejowa, Wilamowa i Wielenina.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Księżego Młyna, a uczestnicy obejrzeli stare budynki mieszkalne, budynki szkoły, dowiedzieli się w jaki sposób przywożono przędzę do istniejącej tu dawniej fabryki, gdzie wybudowano sklepy oraz zobaczyli przędzalnie, w której obecnie znajdują się mieszkania (lofty).

Uczniowie odbyli także warsztaty w Akademickim Centrum Designu, które mieści się w zabytkowym budynku dawnej szkoły na Księżym Młynie. ACD to organizacja skupiająca wydziały projektowe ośmiu polskich publicznych uczelni artystycznych.

Warsztaty, do których zaproszono uczniów nosiły tytuł „Wyprawa na księżyc”. Prowadzący je dr Sebastian Kularski ( specjalista ds. edukacji artystycznej ACD) opowiedział o Akademickim Centrum Designu oraz zabrał uczestników w wirtualną podróż na księżyc. Uczniowie podzieleni na zespoły wykonywali statki kosmiczne i elementy stroju kosmonauty.

Organizatorami wycieczki byli Urząd Miasta Uniejów, MGOK Uniejów oraz Szkoły Podstawowe w Uniejowie, Wieleninie i Wilamowie.

Zdjęcia: archiwum organizatora

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%