Zamknij
REKLAMA

Jego rysunki możecie znać z książek i Tygodnika ANGORA. Paweł Wakuła w Uniejowie

15:50, 13.05.2022 | .
Paweł Wakuła podczas spotkania w bibliotece w Uniejowie. Fot. MGBP w Uniejowie.
REKLAMA

Uniejowska biblioteka w ramach X jubileuszowej akcji pn. "Z książką na walizkach" miała przyjemność gościć jednego z najbardziej utalentowanych, znanych rysowników prasowych w Polsce - Pawła Wakułę.

Absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej jest autorem wielu książek dla dzieci, jak „O czym szumi las" i „Mój tata jest olbrzymem". Jest również twórcą książek, które w humorystyczny sposób przybliżają dzieciom historię.

Paweł Wakuła od wielu lat związany jest z Tygodnikiem "Angora" i dziecięcą "Angorką". Za swą twórczość literacką wielokrotnie został nagrodzony Nagrodą Astrid Lindgren. Podczas spotkania autor w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiadał o swojej twórczości i o bohaterach książek, rysując na żywo sugestywne ilustracje.

 

Rysunki szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki, wzbudzając ogromny entuzjazm. Gość chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Wydarzenie stało się znakomitą zachętą do czytania książek, a także polubienia historii. Po spotkaniu autor podpisywał książki, które można było nabyć podczas wydarzenia. Książki, które zostały w księgozbiorze uniejowskiej biblioteki mają szczególne dedykacje. Zapraszamy do wypożyczania.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%