Zamknij
REKLAMA

Miłosny wieczór z fraszkami

18:10, 17.05.2017 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

“Każdemu wolno kochać”. Pod takim tytułem odbył się 16 maja 2017 roku w uniejowskiej sali OSP wieczór poetycko-muzyczny. Podczas spotkania swoją twórczością dzielili się łódzcy poeci i literaci - Urszula Kowalska, Jerzy Warszewski, Janusz Janyst, który zadbał również o oprawę muzyczną i współorganizator wieczoru Witold Smętkiewicz.

Czwórka twórców przedstawiła swoje fraszki i limeryki o miłości. Nie brakowało również takich, w których z dowcipem traktowano o bardziej pikantnych relacjach damsko-męskich.
Wieczór zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie oraz Witold Smętkiewicz.
 

Urszula Kowalska - inspiracją dla jej twórczości jest między innymi Łódź i jej historia. Jest autorką projektu i współautorką książki “Łódzkie czary-mary”.Pasjonatka dalekich podróży. Tworzy dla dzieci i dorosłych. Udziela się społecznie.
 

Jerzy Warszewski - fraszkopisarz, autor wierszy dla dzieci i dorosłych. W swoich fraszkach przeznaczonych dla odbiorców dorosłych porusza tematyke ludzkich przywar, s eksu i codziennych zachowań. Publikował z prasie lokalnej i ogólnopolskiej.
 

Janusz Janyst - dziennikarz, recenzent, był redaktorem muzycznym w Radiu Łódź, współpracował m.in. Z Gazetą Wyborczą, Dziennikiem Łódzkim czy Kalejdoskopem. Autor limeryków.
 

Witold Smętkiewicz - niezależny łódzki poeta i fraszkopisarz, emerytowany pracownik Uniewersytetu Łódzkiego. Jego dorobek stanowi m.in.kilka wydanych tomików wierszy oraz liczne artykuły prasowe publikowane w ogólnopolskiej i łódzkiej prasie. Ponadto Witold Smętkiewicz angażuje się w życie artystyczne Uniejowa biorąc udział m.in. w spotkaniach organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa oraz występując przed uniejowską publicznością

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%