Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
08:25, 15.10.2021
20-letni kierujący seatem leonem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 112 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To wykroczenie zarejestrowali funkcjonariusze z poddębickiej „drogówki”. Apelujemy o rozwagę i wyobraźnię za kierownicą.
14:01, 10.10.2021
W Gnieździe w Felicjanowie koło Uniejowa po raz kolejny zorganizowano piknik charytatywny. Tym razem zbierano środki na rehabilitację i ortezy dla 4-letniej Lenki z mózgowym porażeniem dziecięcym. 
09:23, 30.09.2021
Nadleśnictwo Poddębice rozdaje sadzonki drzew leśnych.
15:35, 29.09.2021
Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 27 września 2021 roku, w wieku 72 lat, zmarł Stanisław Szczepuła – wieloletni Sołtys Kozanek Wielkich - poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Miasta w Uniejowie.
08:47, 29.09.2021
Ruszyła pierwsza edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego „Szerokie Horyzonty” zainicjowanego przez Stowarzyszenie „Licealista”. Dzięki wsparciu firmy K-FLEX POLSKA czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego uzyska wsparcie finansowe i merytoryczne wspomagające karierę edukacyjną. Jeśli więc jesteś zdolnym uczniem z pasją i marzeniami, jeśli nieobca jest ci działalność społeczna, już teraz możesz złożyć wniosek o stypendium!
REKLAMA
09:17, 20.09.2021
Zapowiadana przez poddębicki samorząd rozbiórka „handlowca” dojdzie do skutku. Gmina podpisała umowę na wyburzenie budynku, który szpeci centrum miasta. Nastąpi to do końca kwietnia przyszłego roku. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja techniczna, potrzebna do przeprowadzenia robót budowlanych. – Realizacja przedsięwzięcia to pierwszy etap rewitalizacji placu Kościuszki w Poddębicach. Po wykonaniu prac wyburzeniowych, teren zostanie zagospodarowany – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski. Wykonawcą zadania jest firma PPHU „Hoga”. Koszt inwestycji wynosi 170 tys. zł. Budynek „handlowca” od dawna wzbudzał kontrowersje wśród mieszkańców. Zdania co do jego funkcjonowania były podzielone. Warto jednak pamiętać, że Poddębice są jedynym przykładem rozplanowania miasta renesansowego w regionie łódzkim. Usytuowanie w centrum „handlowca” niszczyło to założenie, co w swych publikacjach podkreślał Mariusz Kulesza – profesor Uniwersytetu Łódzkiego. Przypomnieć również należy, że szesnaście lat temu podczas ustalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Poddębice określono funkcję dla tej nieruchomości. – Teren, na którym znajduje się „handlowiec” jest objęty pełną ochroną konserwatora zabytków. Jego decyzją przeznaczeniem docelowym jest rozbiórka obecnego budynku, który wybitnie dysharmonizuje przestrzeń publiczną Placu Kościuszki – informuje Burmistrz Poddębic. Konserwator zakazał modernizacji, przebudowy i rozbudowy domu handlowego. Po jego rozbiórce właściciel zobowiązany jest do przeprowadzenia rekultywacji obszaru i wprowadzenia zieleni urządzonej niskiej przy uwzględnieniu zachowania osi widokowej z ul. Mickiewicza na zabytkowy kościół św. Katarzyny. Ponadto zakazuje się podziału i grodzenia terenu. Mieszkańcy zgłaszają szereg pomysłów na zagospodarowanie terenu po rozbiórce budynku, ale pamiętać należy, że muszą być one zgodne z założeniami konserwatora.
08:43, 06.09.2021
5 września 2021 roku w Dalikowie odbyły się ,,IX Dożynki Powiatu Poddębickiego''. Oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych i występów lokalnych talentów na scenie wystąpili Ivan Komarenko i zespół Playboys.
1
09:25, 05.09.2021
Ponad 200 rekonstruktorów – żołnierzy polskich I niemieckich oraz ludność cywilna, samolot, czołgi, ciężarówki, ciężkie karabiny maszynowe, armaty i moździerze. Za nami pełna rozmachu wojewódzka inscenizacja bitwy nad Wartą, którą na polach między Beleniem i Strońskiem zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Była to pierwsza odsłona projektu „Łódzkie Pamięta”.
09:26, 24.08.2021
Już 5 września w Dalikowie odbędą się 9 dożynki powiatu poddębickiego. Oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych w programie imprezy występy Ivana Komarenko i zespołu Playboys
09:40, 06.08.2021
Policjanci i pracownicy poddębickiej komendy, po raz kolejny włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, która ma na celu pomóc potrzebującym. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą dziewczynkom w walce z chorobą.
REKLAMA
08:48, 03.08.2021
Ponad osiem tysięcy złotych na leczenie udało się zebrać podczas charytatywnego kiermaszu ciast dla małej Amelki, który odbył się przy kościele w Uniejowie 25 lipca.
12:29, 28.07.2021
Kierujący osobowym nissanem 33-latek wjechał do stawu, a następnie wydostał się z zatopionego auta i zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany w pobliskiej wiosce. Okazało się, że w jego organizmie wykryto prawie 2 promile alkoholu.
07:18, 27.07.2021
Sprzedali mieszkanie w mieście, wyprowadzili się z dnia na dzień na wieś. Dziś w Lekaszynie (gmina Uniejów) prowadzą miejsce, gdzie dzieciaki z autyzmem i ich rodzice mogą choć na chwilę zapomnieć o trudnej codzienności i jednocześnie skorzystać z terapii ze zwierzętami.
1
07:21, 16.07.2021
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach w ramach akcji #NieZostawiamCzytelnika organizuje Powiatowy Konkurs Fotograficzny pn. „Otwieram książkę i znikam …”. Konkurs kierowany jest dla wszystkich Czytelników Biblioteki oraz mieszkańców powiatu poddębickiego.
08:45, 13.07.2021
Wydłużył się termin zgłaszania zbycia lub nabycia pojazdu
REKLAMA
REKLAMA