Zamknij
REKLAMA

Strażacy podsumowali liczbę interwencji podczas lipcowych nawałnic

07:44, 31.07.2021 | M.K
fot, KPP Poddębice
REKLAMA

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu poddębickiego w dniach 9 - 20 lipca 2021 r. usuwali skutki burz, jakie nawiedziły nasz powiat. Łącznie w tych dniach odnotowano 177 zdarzeń związanych z anomaliami pogodowymi - informuje KP PSP w Poddębicach.

W tym czasie strażacy na terenie powiatu poddębickiego wyjeżdżali do 29. uszkodzeń budynków, 38. uszkodzeń napowietrznych linii energetycznych, dwukrotnie dostarczali energię elektryczną osobom znajdującym się pod aparaturą medyczną oraz odnotowali 108 zgłoszeń  złamanych konarów, przewróconych i złamanych drzew.

Silny wiatr łamał gałęzie, wyrywał i łamał drzewa oraz zrywał pokrycia dachów. Łamiące się konary uszkodziły linie energetyczne, budynki i samochody powodując ogromne straty materialne. Dyspozytorzy Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Poddębicach otrzymywali dziesiątki zgłoszeń na godzinę. 

Do usuwania skutków żywiołu zaangażowane było blisko 30 jednostek OSP z terenu powiatu poddębickiego. W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Poddębicach oraz na Stanowisku Kierowania podniesiono stany osobowe, aby jak najefektywniej wykorzystać posiadany sprzęt ratowniczy i jak najszybciej usunąć powstałe zagrożenia - informuje PSP Poddębice.

Liczba interwencji z podziałem na gminy:

Gmina Dalików – 19
Gmina Poddębice – 61,
Gmina Pęczniew – 67,
Gmina Uniejów – 3,
Gmina Wartkowice – 13,
Gmina Zadzim – 14.

źródło i foto: KP PSP Poddębice

[FOTORELACJA]1180[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%