Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj akcja policji w całym kraju

08:14, 13.08.2021 | M.K
Skomentuj Dziś akcja policji w całym kraju,fot.:policja.pl
REKLAMA

13 sierpnia 2021 roku poddębiccy policjanci włączą się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych o nazwie „Prędkość”. Ich celem będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W piątek trzynastego w całym kraju policja prowadzi działania związane z akcją kontrolno-prewencyjną o nazwie „Prędkość”. Włączają się w nie również policjanci z terenu powiatu poddębickiego.

Celem działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. W tym dniu na głównych  ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz statyczne punkty kontroli  z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją).

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Warto pamiętać, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%