Zamknij
REKLAMA

Seryjni złodzieje zatrzymani przez policjantów z Poddębic

08:20, 27.12.2021 | .
W wyniku przeszukań posesji użytkowanych przez zatrzymanych, odzyskano część skradzionych przedmiotów oraz motocykl. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają krąg osób pokrzywdzonych i pochodzenie skradzionych przedmiotów. fot. KPP Poddębice
REKLAMA

Policjanci wydziału kryminalnego z Poddębic zatrzymali dwóch sprawców licznych kradzieży z włamaniem do niezamieszkałych budynków. Część skradzionych rzeczy została odzyskana. Mężczyznom postawiono już zarzuty, a podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Seryjni złodzieje zatrzymani przez policjantów z Poddębic

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, badając sprawy kradzieży i włamań do jakich dochodziło na terenie powiatu ustalili, że szereg z nich jest powiązanych. Analiza zebranych materiałów pozwoliła na wytypowanie sprawców, tj. dwóch mieszkańców gminy Poddębice, w wieku 37 oraz 45 lat. 22 grudnia 2021 roku mężczyzn zatrzymano.

Jechali oni pojazdem marki VW T4, który miał założone tablice rejestracyjne pochodzące od innego auta, a naklejka kontrolna na szybie czołowej była zasłonięta. W trakcie kontroli policjanci u jednego z mężczyzn ujawnili ponad 100 gramów środków odurzających. Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że była to metamfetamina.

Podczas przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli łom, nożyce do cięcia metalu, rękawiczki, latarki i kominiarkę. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone. W wyniku przeszukań posesji użytkowanych przez zatrzymanych, odzyskano część skradzionych przedmiotów oraz motocykl. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają krąg osób pokrzywdzonych i pochodzenie skradzionych przedmiotów.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków w znacznej ilości, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat więzienia.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%