Zamknij
REKLAMA

Kto powinien kupić drony z kamerą termowizyjną?

08.07, 14.01.2023 . Aktualizacja: 08.07, 14.01.2023

Różnorodność dronów jest dziś bardzo duża. Dotyczy zarówno parametrów sprzętu latającego, jak i jego wyposażenia. Ciekawą propozycję stanowią drony z kamerą termowizyjną. Czym są i komu warto je polecić?

Czym są drony z kamerą termowizyjną?

Warto zacząć od wyjaśnienia, co to takiego drony z kamerą termowizyjną. Mowa tutaj o dronach wyposażonych w specjalny rodzaj kamery, która odbiera dane termograficzne, a konkretnie sygnatury cieplne obiektów, a następnie przekształca je w obraz elektroniczny i prezentuje termogram. Urządzenie działa poprzez wykorzystanie podczerwieni, przez co bywa nazywane również kamerą podczerwieni.

Co do zasady drony z kamerą termowizyjną znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie ograniczona jest widoczność. Innymi słowy, jeśli nagrywanie obrazu nie jest możliwe lub okazuje się mocno utrudnione, do gry wkracza kamera termowizyjna. Stosuje się ją również tam, gdzie ważna jest identyfikacja źródeł ciepła. Poniżej wskazaliśmy kilka głównych zastosowań dronów z kamerami podczerwieni.

Drony z kamerą termowizyjną – bezpieczeństwo obiektów

Jednym z obszarów, w których wykorzystuje się kamery termowizyjne, jest ochrona. Chodzi tutaj głównie o zabezpieczenie obiektów. Otóż drony można wykorzystać między innymi do pilnowania, czy na danym obiekcie nie pojawia się nikt niepożądany. W tym przypadku drony z kamerami termowizyjnymi sprawdzają się głównie w nocy. Ponadto dron taki może być elementem zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektu, identyfikując nagle pojawiające się źródła ciepła.

Drony z kamerą termowizyjną znajdziesz na: https://megadron.pl/pl/menu/drony/wedlug-typu/przemyslowe/drony-z-kamera-termowizyjna-2276.html

Praca w ciemnych przestrzeniach

W rozmaitych projektach budowlanych, ale też w ciepłownictwie czy energetyce identyfikacja źródeł ciepła jest bardzo ważna. Jednocześnie w wielu przypadkach źródła te znajdują się w miejscach trudno dostępnych, do których nie da się zwyczajnie zaglądnąć. W takiej sytuacji wykorzystuje się drona. Jeśli mowa o miejscu, w którym natężenie światła jest niewielkie, niezbędna będzie kamera termowizyjna, która pozwoli zidentyfikować ciepło poprzez odbiór sygnatury cieplnej.

Niezbędne w pożarnictwie

Coraz powszechniej drony z kamerą termowizyjną wykorzystuje się w pożarnictwie. Straż pożarna zwiększa skuteczność gaszenia pożarów dzięki skutecznej identyfikacji ognia i jego źródeł. Okazuje się, że często identyfikacja ognia to problem, jeżeli cała okolica jest mocno zadymiona. Drony ze zwykłymi kamerami na niewiele się wtedy przydają, ponieważ na nagraniach widać tylko kłęby dymu. Natomiast kamera termowizyjna pozwala w łatwy sposób odróżnić dym od ognia, przez co strażacy wiedzą, w którą stronę powinni kreować strumienie wody.

Nie ma wątpliwości, że drony z kamerą termowizyjną warto polecić do wielu zastosowań. Zakup dronów tego typu polecamy między innymi podmiotom z branży budowlanej i ciepłowniczej, a także energetycznej. Ponadto urządzenia te chętnie kupują firmy ochroniarskie, zajmujące się kompleksową ochroną obiektów. Coraz powszechniejsze jest również zastosowanie dronów z kamerami termowizyjnymi w straży pożarnej. Natomiast jeśli chodzi o użytek prywatny, popyt na drony tego rodzaju jest niewielki. Bez względu na to, komu i do czego konkretnie ma posłużyć omawiany sprzęt, warto zadbać o najwyższą jakość drona, odpornego na działanie wysokich temperatur.

(Artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%