Zamknij
REKLAMA

Akupuntktura Warszawa

08.39, 18.01.2023 . Aktualizacja: 08.39, 18.01.2023

Akupunktura jest techniką leczenia, a jej korzeni należy doszukiwać się na Dalekim Wschodzie. Leczenie akupunkturą jest znane od tysięcy lat. 

Akupunktura Warszawa - medycyna naturalna

Jeżeli chcesz odwiedzić gabinet akupunktury, warto wcześniej zapoznać się z charakterystyką tej metody, by także dowiedzieć się w jakich przypadkach warto z niej skorzystać. 

Akupunktura polega na nakłuwaniu ciała specjalnymi igłami. Te punkty nie są przypadkowe, nazywa się je punktami akupunkturowymi. Tych właśnie punktów akupunkturowych szuka się wzdłuż kanałów energetycznych, nazywanych meridianami. Nakłuwa się te punkty po to, aby organizm mógł odzyskać równowagę, która była wcześniej zaburzona. Meridiany łączą te punkty, znajdujące się na ciele razem z narządami wewnętrznymi. Ta sieć znajduje się na całym organizmie. Co niezwykle ważne, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała, że jest to skuteczna metoda leczenia w przypadku wielu chorób, może być znaczna poprawa w kwestii bólu różnego pochodzenia. 

Jak działa akupunktura

Głównym założeniem tej medycyny wschodniej jest założenie, polegające na tym, że ciało człowieka ma swoją energię życiową, zwaną ,,chi". Kiedy poziom ,,chi" spadnie, wówczas pojawiają się różnorodne schorzenia i bóle. Akupunktura masaż sprawia, że w ludzkim organizmie ,,chi" się wyrównuje. 

Miejsca nakłuwania nie są stałe, specjalista musi określić, które punkty będą nakłuwane, stworzyć plan. Bez obaw - wkłuwanie igieł nie boli, zdarza się, że pacjent odczuwa ciepło, delikatne swędzenie, bądź mrowienie. Taki zabieg trwa średnio 30 minut, by uzyskać oczekiwane rezultaty najlepiej skorzystać z 10-15 zabiegów, 2-3 razy w tygodniu. Podczas pierwszego spotkania ze specjalistą określony zostanie plan zabiegów, po wcześniejszym otrzymaniu diagnozy. Warto skorzystać z całej kuracji.

Kiedy warto odwiedzić gabinet akupunktury?

Jest to metoda, która może wspomóc terapię różnorodnych schorzeń, bólów głowy, migren, pomaga zwalczyć bóle pleców i inne. Jeżeli chcesz wzmocnić odporność, polepszyć ogólną kondycję organizmu, przywrócić równowagę fizjologiczną i metaboliczną, pobudzić układ krwionośny, czy naprawić tkanki. 

Odwiedź Holisticmed.pl, by skorzystać z dobrodziejstw medycyny wschodniej i poznać bliżej świat akupunktury. 

Akupunktura przynosi dobre rezultaty u osób, które potrzebują chwili odstresowania, relaksu. Po czynności wkłuwania igieł pacjent leży i się relaksuje, a przyjemna muzyka wprowadza go w błogi nastrój. 

 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%