W internecie jest mnóstwo ogłoszeń dotyczących sprzedaży albo kupna samochodu. Dla obu stron jest to bardzo duże ułatwienie, bo zwiększa to liczbę potencjalnych klientów i nie trzeba ich szukać tylko w najbliższej okolicy. Czy w przypadku skupów aut też można szukać ofert online?
Bardzo wiele skupów działa także online. Na stronie internetowej podane są nie tylko ważne informacje kontaktowe, ale jest też opcja złożenia swojej oferty. Osoba, która planuje pozbyć się samochodu, wypełnia krótki formularz z danymi. Skup aut w Bydgoszczy pyta przede wszystkim o markę, rocznik, wersję silnikową, przebieg, historię wypadków. Można też dodać opcjonalnie inne ważne informacje, a nawet przesłać zdjęcia swojego samochodu.
Po wysłaniu formularza, zazwyczaj jeszcze tego samego dnia odzywa się pracownik skupu. Na podstawie otrzymanych danych podaje on proponowaną cenę zakupu pojazdu. Klient nie musi jej od razu akceptować, ale gdy będzie ona odpowiednio wysoka, kolejnym krokiem jest umówienie się na oględziny pojazdu. Wizytę można umówić w miejscu dogodnym dla właściciela samochodu, w dowolnym terminie.
Podczas oględzin pracownik skupu jest w stanie dokładnie sprawdzić stan techniczny sprzedawanego pojazdu. Cena może ulec zmianie, ale klient zawsze ma prawo do negocjacji stawki albo odmowy, jeśli zaproponowana kwota wydaje się za niska. Wycena nie jest równoważna z zawarciem umowy – inaczej mówiąc, skup nie ma prawa domagać się sfinalizowania transakcji tylko na postawie oględzin i podania wyceny samochodu.
Internet bardzo ułatwia szukanie korzystnych ofert i dotyczy to także sprzedaży samochodu do skupu. Online da się sprawdzić przynajmniej kilka różnych propozycji, a warto pamiętać, że w skupach nie obowiązuje ten sam cennik i zawsze znajdzie się nabywca skłonny zapłacić więcej. Trzeba jednak pamiętać o lokalizacji – przez internet można się skontaktować ze skupem z bardzo odległych miejscowości, jednak przy większym dystansie sprzedaż przestaje być tak opłacalna, ponieważ skup doliczy wtedy opłatę za transport albo w ogóle odmówi usługi.
Skup aut w Inowrocławiu zapewnia darmowy transport dla swoich klientów i zaraz po podpisaniu umowy samochód zostaje odebrany od właściciela. W skupie często można dostać dobrą cenę za swoje auto, szczególnie gdy jest to pojazd stary i zniszczony, na którego raczej nie będzie chętnych nabywców na rynku wtórnym.
Sprzedaż samochodu do skupu zawsze powinno się potwierdzić pisemną umową. Na tej podstawie kierowca przestaje być oficjalnie właścicielem samochodu, co należy zgłosić we właściwym wydziale komunikacji. Dużym plusem transakcji ze skupem jest to, że najczęściej zrzeka się on prawa do polisy ubezpieczeniowej samochodu. Oznacza to, że kierowca ma prawo ubiegać się o zwrot niewykorzystanej składki OC u swojego ubezpieczyciela. Wniosek o zwrot składki należy złożyć zaraz po sprzedaży swojego samochodu, dołączając do niego kopię umowy.
Samochody po wypadkach drogowych bywają w różnym stanie. Kierowcy nie zawsze opłaca się naprawa lub nie chce się on tego podejmować, z drugiej strony sprzedaż rozbitego pojazdu do łatwych nie należy. Co można zrobić w takiej sytuacji?
Naprawa się opłaca w przypadku samochodów, które nie zostało mocno uszkodzone w trakcie kolizji. Szczególnie warto rozważyć taką opcję, gdy auto jest nowe, a uszkodzenia na tyle błahe, że po ich naprawie auto wróci do pełnej sprawności i nie będzie sprawiać większych problemów w dalszej eksploatacji. Starszy samochód, w którym uszkodzenia są na tyle poważne, że ich naprawa przewyższy wartość pojazdu, lepiej spróbować sprzedać albo po prostu oddać do kasacji.
Samochody po ciężkiej kolizji drogowej najczęściej mają stwierdzoną przez ubezpieczyciela szkodę całkowitą. Ubezpieczyciel uznał, że naprawa samochodu nie ma już sensu, i wypłaca sumę odszkodowania plus wartość wraku z dnia kolizji. Kierowca nie ma jednak obowiązku kasacji swojego wraku i jeśli chce, może go wstawić do warsztatu, bez konieczności oddawania pieniędzy wypłaconych w ramach szkody całkowitej.
Wraki wolno wystawiać na sprzedaż, rzecz w tym, że raczej mało klientów się nimi interesuje. Wraki osiągają bardzo niskie ceny na rynku wtórnym, a biorąc jeszcze pod uwagę czas i wydatki związane z publikacją ogłoszeń, prostszym rozwiązaniem jest kasacja w stacji demontażu pojazdów.
Jeszcze inną opcją jest skup aut w Bydgoszczy - https:/kupimyauto.com/. Skupy chętnie przejmują powypadkowe wraki, również te, które absolutnie nie nadają się już do dalszej eksploatacji. Po wrak skup wysyła swoją lawetę, a transport auta jest całkowicie darmowy. Z wraków skupy mogą pozyskiwać różne części zamienne, dlatego właśnie nie ma większego znaczenia, czy auto jest jeszcze sprawne. Cena za wrak, jaką można otrzymać od skupu, jest najczęściej wyższa od kwoty oferowanej przy złomowaniu.
Sprzedaż wraku do skupu jest bardzo wygodna z perspektywy kierowcy, bo formalności są uproszczone i nawet nie trzeba się przejmować organizowaniem transportu niesprawnego auta. Ze skupem wystarczy się skontaktować, telefonicznie albo przez internet. Skup aut w Inowrocławiu - https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/ podaje swoją cenę za oferowany wrak i po akceptacji klienta można przejść do dalszych czynności.
Wrak odbierany jest w terminie dogodnym dla klienta – większość skupów pracuje przez cały tydzień, a głoszenia są przyjmowane 24 godziny na dobę. Przed przekazaniem auta należy podpisać umowę – zawiera ona wszystkie ważne informacje dotyczące pojazdu, sprzedawcy oraz nabywcy. Skup za przejęte wraki wypłaca umówioną kwotę w gotówce, zaraz po podpisaniu dokumentów. Od tej pory kierowca nie jest już właścicielem pojazdu.
Jeśli wrak idzie do kasacji, kierowca musi dostać potwierdzenie ze stacji demontażu. Tablice oraz dokumenty auta zostają unieważnione, a właściciel ma obowiązek wyrejestrowania pojazdu w urzędzie komunikacji. Kasację wolno wykonać tylko w stacji posiadającej licencję.
Szukanie chętnego na zakup używanego samochodu potrafi zająć nawet kilka miesięcy. Jak ten proces można skrócić? Dobrym rozwiązaniem jest skup aut, w którym takie transakcje trwają znacznie krócej, a nierzadko można też liczyć na lepsze ceny niż na rynku wtórnym.
W niemal każdym przypadku wszystkie formalności udaje się załatwić w przeciągu paru dni. Zdarza się nawet, że do transakcji dochodzi jeszcze tego samego dnia, jeśli kierowcy bardzo zależy na czasie. Najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż auta do skupu znajdującego się w okolicy, ponieważ wtedy nie traci się czasu na dojazdy, a skup oferuje darmowy transport przejmowanego pojazdu.
Skup aut w Bydgoszczy - kupimyauto.com/ - przyjmuje zlecenia przez internet, więc wstępną ofertę można otrzymać bez wychodzenia z domu. Opis samochodu oraz jego zdjęcia przesyła się przez specjalny formularz online, i tego samego dnia kierowca może się już dowiedzieć, ile skup będzie skłonny zapłacić za jego pojazd. Od razu jest możliwość umówienia się na oględziny pojazdu, w miejscu zamieszkania kierowcy albo w innej, wybranej przez niego lokalizacji – nie trzeba swoim samochodem przyjeżdżać osobiście do skupu. Po akceptacji końcowej ceny zostają już tylko formalności związane z podpisaniem umowy. Odbywa się to albo w biurze skupu, albo u klienta, w zależności od tego, jak obie strony się umówią.
Umowa powinna zostać zawarta jeszcze przed przekazaniem auta. W dokumentach podana jest cena, jaką skup wypłaci kierowcy, i jak tylko właściciel złoży swój podpis na umowie, dochodzi do wypłaty pieniędzy. Najczęściej skup aut w Inowrocławiu - kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/ płaci gotówką, i bez względu na to, jak wysoka jest cena, kierowca od razu dostaje pełną kwotę do ręki. Jest też opcja zlecenia przelewu, jeśli taka forma jest dla klienta wygodniejsza od wypłaty gotówki.
Po sprzedaży kierowca zgłasza się do wydziału komunikacji, prócz tego trzeba jeszcze o transakcji powiadomić swojego ubezpieczyciela. Na zgłoszenie sprzedaży właściciel ma 30 dni. Te same procedury obowiązują w sytuacji, gdy auto trafiło do kasacji w stacji demontażu pojazdów.
Skupy przyjmują w zasadzie wszystkie samochody. Do skupu oddać można także auto po wypadku, niesprawne, zepsute, bardzo stare. Problem może być tylko z samochodem niekompletnym, z którego wymontowano wszystkie istotne części – skupy zajmują się właśnie pozyskiwaniem tych podzespołów, dlatego przy zdemontowanym aucie mogą odmówić transakcji.
Starsze samochody, a zwłaszcza te mniej sprawne i po kolizji drogowej, zdecydowanie bardziej opłaca się oddać do skupu niż szukać nabywcy na rynku wtórnym. Samochody nowe i w dobrym stanie też da się sprzedać w skupie, tu jednak cena może być już mniej korzystna. Dodatkowym zyskiem przy transakcji w skupie jest zwrot składki OC. Kierowca ma prawo odzyskać niewykorzystaną część składki, ale jedynie wtedy, gdy nowy nabywca zrzeknie się polisy – skupy na ogół tak robią, dzięki czemu zyskuje się również na tym polu.
Jedną z popularniejszych form sprzedaży samochodu jest oddanie go do skupu. To opcja szczególnie dobra dla osób, którym bardzo zależy na czasie, bo w skupie całość udaje się załatwić w maksymalnie kilka dni. Co jeszcze przemawia za tym rozwiązaniem i czy są jakieś minusy umowy ze skupem?
Jeśli nabywcą samochodu jest skup aut w Bydgoszczy - https://kupimyauto.com, sprzedaż trwa bardzo krótko. Tak naprawdę wszystko tu zależy od kierowcy, bo to on ustala termin oględzin i odbioru samochodu, i w wielu miejscach da się to zrobić nawet w trakcie jednego dnia. Po dogadaniu warunków transakcji skup od razu przygotowuje umowę.
Za szybką umową idzie szybka wypłata pieniędzy. Skup od razu wręcza sprzedawcy umówioną kwotę i nie ma żadnych odroczonych płatności. Do tego pełna kwota wypłacana jest w gotówce, również gdy udało się sprzedać samochód za wysoką cenę. W szczególnych przypadkach skup może dokonać przelewu na życzenie klienta.
Polisa OC jest przypisana do samochodu, a nie do kierowcy. Dlatego w momencie sprzedaży OC automatycznie przechodzi na nowego nabywcę, chyba że zrzeknie się on praw do ubezpieczenia samochodu. Osoby prywatne nie zawsze się na to godzą, ale skupy same proponują taką opcję, bo wolą samodzielnie wykupić ubezpieczenie. Po zrzeczeniu się polisy OC kierowca może ubiegać się o zwrot niewykorzystanej składki u swojego ubezpieczyciela. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie może odmówić jej wypłaty, trzeba tylko wypełnić stosowny wniosek i dołączyć do dokumentów kopię umowy sprzedaży.
Zdecydowana większość skupów nie stawia żadnych ograniczeń co do przyjmowanych samochodów. Wykluczenia nie obejmują nawet aut po ciężkich kolizjach, kompletnie rozbitych, z którymi już nic nie da się zrobić. Właśnie w skupie da się korzystnie sprzedać samochód poleasingowy albo firmowy, które najczęściej są z dużym przebiegiem i noszą widoczne ślady eksploatacji, co zniechęca nabywców na rynku wtórnym.
Samochody bardzo stare i powypadkowe często oddaje się do kasacji. To prosty sposób na pozbycie się kłopotu, a nawet można w ten sposób zarobić kilkaset złotych za oddany złom. Alternatywą dla złomowania może być właśnie skup aut w Inowrocławiu - https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw, który także przyjmuje wraki, ale zazwyczaj płaci za nie więcej niż stacja demontażu.
Skup nie zawsze będzie dobrą opcją dla kierowcy. Przy sprzedaży samochodu w bardzo dobrym stanie, względnie nowego, trzeba się liczyć z kwotą niższej od rynkowej – skup też musi na tej transakcji coś zarobić. Z drugiej strony, kiedy kierowca chce się bardzo szybko pozbyć samochodu i odzyskać gotówkę, to właśnie skup mu zapewni takie warunki. Zdarza się też, że skup ma ograniczenia co do rodzaju przyjmowanych aut, i nie kupuje na przykład samochodów starszych niż 20 lat. Będzie też problem ze sprzedażą, gdy z samochodu zostaną wymontowane ważne części – skup albo odmówi transakcji, albo mocno obniży cenę, przez co cała transakcja wyda się mniej opłacalna dla kierowcy.