Zamknij
REKLAMA

Po świętach czeka nas kolejny turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy!

13:07, 21.04.2022 | materiały partnera

PZU Amp Futbol Ekstraklasa to gwarancja wielkich emocji, o czym przekonali się wszyscy, którzy śledzili pierwszy turniej. Co wydarzy się 23-24 kwietnia w Uniejowie?

Walka o Mistrzostwo Polski i Ligę Mistrzów

PZU Amp Futbol Ekstraklasa to rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny w kraju, jak i możliwość startu w Lidze MIstrzów. I to nie pierwszy raz jak Uniejów prowadzi podobne turnieje. O tytuł walczą następujące zespoły: Warta Poznań, Nowe Technologie Różyca, Wisła Kraków, TSP Kuloodporni Bielsko-Biała, Legia Warszawa i Stal Rzeszów. Na zmagania składa się sześć turniejów i co bardzo ważne, podczas każdego jedna ekipa pauzuje.

Za nami zmagania w Poznaniu, gdzie nie oglądaliśmy Stali Rzeszów, ale za to widzieliśmy sporo niespodzianek. Kto spodziewał się tego, że najlepsza w Poznaniu będzie Legia Warszawa? Zespół z Warszawy opuścili niezwykle ważni gracze i wydawało się, że ekipa ze stolicy nie ma szans na walkę o tytuł. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że za nami dopiero jeden turniej.

Wiele może się zdarzyć!

Najbliższe mecze mogą wywrócić dotychczasową hierarchię. Jeżeli masz jakieś przeczucia co do wydarzeń w Uniejowie, warto sprawdzić, co sądzą polscy bukmacherzy. Listę polskich bukmacherów znajdziesz pod adresem probukmacher.pl. Probukmacher to miejsce, gdzie nic cię nie ominie!

Debiut Stali Rzeszów

Zmagania w Uniejowie to debiut Stali Rzeszów, ale i pojawienie się zupełnie nowego klubu. Aczkolwiek wcale nie oznacza to tego, że zespół z Rzeszowa jest najmłodszy – w ostatnich dniach do ampfutbolowej rodziny dołączył Śląsk Wrocław.

Trudno powiedzieć, czego możemy oczekiwać po Stali. Z jednej strony słyszymy o tym, że każdy punkt będzie niespodzianką, a z drugiej nie można zapomnieć o tym, co działo się w Poznaniu. Warte podkreślenia jest też to, że w barwach zespołu z Rzeszowa nie zabraknie 39-letniego Andrzeja Szczęsnego. To nie jest zbieżność z imieniem i nazwiskiem polskiego paraolimpijczyka – Szczęsny zakończył karierę narciarską, ale nie zakończył przygody ze sportem. Dobrze również wiedzieć, że mowa o zawodniku, który wraca do ampfutbolu po długim rozbracie z tą dyscypliną. Ponad 10 lat temu Szczęsny był jednym z uczestników pierwszego treningu w historii dyscypliny.

Nie tylko Szczęsny

Musimy też pamiętać o tym, że Szczęsny nie jest jedynym paraolimpijczykiem, który rywalizuje w zmaganiach ampfutbolistów. W Warcie Poznań występuje Monika Kukla, natomiast zawodnikiem Wisły Kraków jest Kamil Rosiek. Kukla występowała w tym roku w Pekinie, natomiast Rosiek rywalizował w Turynie, Vancouver, Soczi i Pjongczangu. Rośka na pewno nie zobaczymy w Uniejowie, ponieważ tym razem pauzować musi Wisła Kraków.

Już o 9:00!

Ampfutbolowe święto rozpocznie się 23 kwietnia o 9:00. Na tę godzinę zaplanowano ceremonię otwarcia. O 9:30 czeka nas mecz otwarcia, w którym Nowe Technologie Różyca (gospodarze) podejmą TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała. 24 kwietnia mecze rozpoczną się już o 9:00, gdy Stal Rzeszów zmierzy się z TSP Kuloodpornymi. Koniec turnieju nastąpi o 15:00 – o tej porze powinna rozpocząć się ceremonia zamknięcia.

Dokładny plan

23 kwietnia

 • 09:00 Ceremonia Otwarcia
 • 09:30 Nowe Technologie Różyca – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
 • 10:45 Stal Rzeszów – Legia Warszawa
 • 12:00 Warta Poznań – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
 • 13:15 Nowe Technologie Różyca – Legia Warszawa
 • 14:30 Stal Rzeszów – Warta Poznań

24 kwietnia

 • 09:00 Stal Rzeszów – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
 • 10:15 Legia Warszawa – Warta Poznań
 • 11:30 Nowe Technologie Różyca – Stal Rzeszów
 • 12:45 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa
 • 14:00 Nowe Technologie Różyca – Warta Poznań
 • 15:00 Ceremonia Zakończenia

Wstęp na cały turniej jest bezpłatny. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na facebookowym profilu Amp Futbol Polska oraz dzięki TVP Sport (transmisje na stronie internetowej i w aplikacji).

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%