Zamknij
REKLAMA

Agregat prądotwórczy jako przydatne rozwiązanie na każdą budowę

09:33, 17.06.2022 | .

Planując budowę należy uwzględnić dostęp do źródła energii elektrycznej. Na placach budowy nierzadko brakuje podłączenia do prądu. Brak zasilania jest poważnym problemem, który uniemożliwia rozpoczęcie prac. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w specjalne urządzenie. Odpowiednio dobrany agregat, dostarczy prąd potrzebny do oświetlenia i zasilenia pracujących na budowie urządzeń.

Jaki agregat prądotwórczy na budowę?

Zastosowanie generatora prądu jest konieczne wszędzie tam, gdzie brakuje dostępu do energii elektrycznej, jednocześnie jego posiadanie zabezpiecza prowadzone prace przed przerwami dostaw prądu, wynikającymi z awarii, bądź prac serwisowych prowadzonych na liniach energetycznych. Wybierając agregat prądotwórczy na budowę, należy określić jakie parametry powinno mieć takie urządzenie. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę?

  • Rodzaj silnika. Generatory prądu mogą być zasilane benzyną, olejem napędowym lub LPG. Typ silnika ma decydujący wpływ na koszt generatora i inne jego parametry urządzenia.
  • Koszt eksploatacji agregatu. Generator na budowie pracuje codziennie przez wiele godzin. Warto sprawdzić, jaki jest godzinowy koszt pracy urządzenia. Do ceny zużytego paliwa należy jeszcze doliczyć inne wydatki związane z pracą urządzenia, na przykład płyny eksploatacyjne i części zamienne.
  • Parametry wytwarzanego prądu. Agregaty prądotwórcze należy podzielić na jednofazowe i trójfazowe. Pierwsze wytwarzają napięcie 230V, drugie 400V. Generatory trójfazowe lepiej sprawdzają się na budowie, ponieważ można do nich podłączyć urządzenia wymagające napięcia 230V oraz 400V.
  • Czas pracy agregatu. Jest on uzależniony od generowanej mocy, pojemności zbiornika paliwa i spalania.
  • Stopień wytrzymałości. Plac budowy to miejsce, w którym łatwo o uszkodzenia, dlatego agregat prądotwórczy na budowę powinien cechować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Agregat prądotwórczy wynajem czy zakup?

Generator prądu jest kosztownym urządzeniem. Jego zakup jest opłacalny jedynie w przypadku, jeśli po zakończeniu budowy będzie nadal intensywnie wykorzystywany. W przeciwnym wypadku bardziej korzystną opcja jest jego wynajem. Wynajem agregatu prądotwórczego wiąże się z kilkoma udogodnieniami. Przede wszystkim oszczędza się czas, jaki należałoby poświęcić na poszukiwanie sprzętu. Można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wskażą model o parametrach najlepiej odpowiadających potrzebom budowy. Poza tym, po zakończeniu prac generator oddaje się, nie zajmuje więc niepotrzebnie przestrzeni w garażu czy innym pomieszczeniu.

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%