Zamknij
REKLAMA

Czy każdy balon można napełnić helem?

12:59, 04.08.2022 | .
Czy każdy balon można napełnić helem?

Balony pastelowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością przy tworzeniu oryginalnego klimatu różnego rodzaju imprez. Stanowią świetny dodatek do dekoracji lub jej bazę – coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie wyłącznie balonów do stworzenia niezwykłej oprawy przyjęcia. Z powodzeniem używa się ich do dekorowania dziecięcych imprez urodzinowych, jubileuszy dorosłych, wesel oraz eventów firmowych. Balon z helem to uniwersalny, stosunkowo tani i łatwo dostępny gadżet, który stanowić może także zaskakujący dodatek do prezentu urodzinowego lub imieninowego. Czy jednak wszystkie balony nadają się do napełnienia helem? O tym przeczytać można poniżej.

 

Balon z helem – co wybrać?

Tak naprawdę helem napełnić można zarówno balony pastelowe lateksowe, jak i foliowe. Przy ich wyborze trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka technicznych kwestii związanych z nośnością. Aby balon urodzinowy z helem cieszył obdarowanego, unosząc się wysoko pod sufitem, należy wybrać egzemplarz foliowy lub lateksowy większych rozmiarów. W małym nie zmieści się wystarczająco ilość gazu, aby umożliwić balonowi oderwanie się od ziemi. Problem ten nie występuje przy produktach foliowych – są one dużo lżejsze i do uniesienia balonu wystarczająca jest już minimalna ilość helu. Największym zainteresowaniem wśród klientów wybierających dekoracje balonowe cieszą się te w kształcie:

  • liter,
  • cyferek,
  • serduszek,
  • gwiazdek,
  • ulubionych postaci z bajek,
  • pojazdów,
  • okrągłym.

Jak długo utrzymuje się hel w balonach?

Należy rozważyć tę kwestię przy planowaniu aranżacji przyjęcia. To, jak długo hel utrzyma się w balonach, zależy od wybranego ich rodzaju. Balony lateksowe cieszą oko około 4-5 godzin. Po tym czasie hel uchodzi z balonu, powodując, że staje się raczej wątpliwą ozdobą. Dlatego nie warto używać ich do dekorowania przyjęcia ślubnego, natomiast sprawdzą się dobrze na domówkę. Problem ten nie dotyczy balonów foliowych – hel pozostaje w środku od kilku do kilkunastu dni. Umiejętnie wypuszczenie gazu po zakończonym przyjęciu pozwoli na ponowne ich wykorzystanie przy innej okazji.

Balon z helem – cena

Z balonów możemy wyczarować dowolne dekoracje stosunkowo niewielkim kosztem. Ograniczeniami są tylko nasza wyobraźnia, przestrzeń oraz zasobność portfela. Cena za 100 sztuk lateksowych balonów rozpoczyna się od kilkunastu złotych, więc jest to świetny pomysł na efektowną niskobudżetową dekorację. Największy ich wybór znajdziemy w sieci. Niektóre sklepy internetowe oferują wysyłkę już napełnionych helem balonów, które będą rewelacyjną niespodzianką urodzinową, walentynkową lub z okazji Dnia Matki.

 

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%