Zamknij
REKLAMA

Jakie języki programowania są obecnie najbardziej potrzebne?

08:18, 27.12.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Programowanie to jednocześnie bardzo popularny i pożądany zawód, a jednocześnie zawód, który swój złoty wiek ma przed sobą. Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z programowaniem stają jednak przed dużym wyzwaniem już na samym początku. Muszą bowiem zdecydować, w jakim języku chcą programować, a tych jest od zatrzęsienia. Postanowiliśmy więc podać im pomocną dłoń i przygotowaliśmy zestawienie języków, które gwarantują łatwe znalezienie pracy. Zapraszamy do lektury!

C++

To język, który pojawił się już dawno temu, ponieważ został opracowany w 1983 roku. To nie znaczy, że jest językiem wymierającym. C++ jest bowiem ciągle bardzo pożądany przez deweloperów. Tym bardziej że nie można ignorować ponad 30 lat istnienia na rynku, który jest zmienny. Jest to także język, który był wykorzystany przy tak znaczących projektach, jak Amazon, Chrome, Adobe czy Windows. Te nazwy powinny mówić same za siebie.

Również zakres wykorzystania jest bardzo szeroki. Możemy się z nim spotkać w finansach, handlu, systemach komercyjnych, a nawet przy tworzeniu gier. Język ten jest jednak trudny do nauczenia, a by go opanować w stopniu mistrzowskim, trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu i wysiłku. To jednak mała cena za tak duże możliwości. Jeśli boisz się, że nie podołasz samemu, warto zainteresować się szkoleniami, które wspomogą twój proces nauki.

Python

Python to język, który przez wielu uważany jest za przyszłość web development. Jest wykorzystywany w tak zaawansowanych działaniach machine learning czy analizowanie BigData. Można więc spokojnie założyć, że język ten będzie popularny nie tylko przez kilka najbliższych lat, ale nawet kilkanaście.

Jest to też język, który wykorzystywany do nauki programowania dzieci. Jest tak, ponieważ jest naprawdę łatwy do nauki i dzieci bez problemów mogą dzięki niemu rozwiązywać proste problemy programistyczne. Uważa się, że jego nauka wspomaga:

  • umiejętność myślenia systemowego
  • możliwość zrozumienia algorytmów
  • zrozumienie zasad działania struktur danych

Podobnie jak kurs C++, Python jest wykorzystywany także przez duże organizacje. Warto tutaj wymienić Cisco, Intel czy HP. Cenią go one nie tylko za jego prostotę i łatwość dostosowania, ale także uniwersalność. Wykorzystać go można bowiem w:

  • wspomaganiu badań'
  • tworzeniu oprogramowania i stron internetowych
  • tworzeniu gier

C#

C# to język stworzony przez Microsoft. Jego celem było tworzenie nowoczesnych aplikacji graficznych opartych na rozwiązaniach tej samej firmy. Ciekawostką jest to, że wyszukiwarka Bing została stworzona za pomocą tego języka. Tak jak poprzednie języki, także C# wykorzystywany jest do tworzenia gier. Eksperci podkreślają, że język ten jest idealny do projektów, które korzystają z silnika Unity 3D. Zaletą może być także to, że nie jest to język tak popularny, jak Java czy C++, a jednocześnie jest częstym kryterium w wymaganiach do firm informatycznych czy informatycznych oddziałów banku. Jednocześnie to narzędzie jest chętnie wykorzystywane przez branżę sprzedaży elektroniki.

 Jedno jest pewne, nauka języka programowania jest bardzo przyszłościowa. Warto więc zainteresować się rozwojem w tym kierunku i znacznie zwiększyć swoje szanse na pracę w IT.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone