Zamknij
REKLAMA

Czy możliwe jest wynajęcie samochodu bez kaucji?

12:24, 15.06.2020 | art.sponsorowany

Jeszcze parę lat temu z usług wypożyczalni aut korzystali nieliczni konsumenci. Obecnie popularność wynajmu samochodów wzrasta z roku na rok i to zarówno wśród osób prywatnych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorców. Jakie warunki trzeba spełnić, by wynająć samochód? Czy możliwy jest wynajem auta bez kaucji?

Zasady wypożyczenia samochodu

Każda wypożyczalnia aut ma wewnętrzny regulamin, według którego udostępnia samochody klientom. Najczęstsze kryteria, jakie należy spełnić to wiek oraz staż za kółkiem, jednak zdarzają się wyjątki i od tych reguł. Podczas wynajmu samochodu potrzebne są zwykle dwa dokumenty tożsamości (dowód osobisty i prawo jazdy). W wielu firmach wymagane jest również posiadanie karty kredytowej. Wiąże się to z koniecznością opłacenia kaucji za wynajem auta. Kwota ta zostaje zablokowana na karcie na okres wynajmu. Jednak nie wszystkie wypożyczalnie pobierają opłaty za najem samochodów, co jest niewątpliwą zaletą. Więcej informacji można uzyskać na stronie carfree.pl. Na tle konkurencji Carfree wyróżnia również możliwość rezerwacji auta on-line oraz opcja bezpłatnego dostarczenia pojazdu na wybrane przez klienta lotnisko.

Wynajem samochodu - ceny w Polsce

W poszczególnych europejskich krajach ceny wynajmu samochodów znacznie się od siebie różnią. Ostateczna cena jest uzależniona od wielkości auta, jego klasy i wyposażenia dodatkowego, a także okresu wynajmu. W Polsce małe auto typu Skoda Citigo albo Mitsubishi SpaceStar można wypożyczyć już od 69 złotych za dobę. Auto z segmentu C typu Skoda Fabia lub Nissan Juke otrzymamy za 79 złotych/doba, a Hyundai I30 kombi - za 129 złotych. Dostępne są również modele typu Premium, jak choćby Volvo XC60 lub BMW 520D, jednak ich cena jest już znacznie wyższa.

Wszystkie samochody dostępne w sprawdzonych wypożyczalniach są nowe, sprawne technicznie i posiadają dodatkowe, komfortowe wyposażenie, dlatego podróże wynajętymi samochodami to sama przyjemność. Więcej na temat cen oraz warunków wynajmu można się dowiedzieć z innej publikacji: Wypożyczenie samochodu w Łodzi - zobacz jakie to koszty.

Życzymy szerokiej drogi wynajętymi autami!

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA