Zamknij
REKLAMA

Najczęstsze błędy bukmacherów

08:33, 04.07.2020 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Polowanie na błędy bukmacherów

W starciu typera z bukmacherem to zawsze ten pierwszy musi się bardziej narobić, żeby zarobić. Z tego też względu bardziej doświadczeni gracze często szukają sposobów na zdobycie przewagi w tym nierównym starciu. Jednym z nich jest polowanie na... błędy.

Ogrom pomyłek

Bukmacherka to branża, w której upływający czas ma duże znaczenie, a praca pod jego presją sprzyja pomyłkom. Biorąc pod uwagę bogactwo ofert poszczególnych podmiotów, takich pomyłek codziennie zdarza się multum, a niektórzy obstawiający wręcz wyspecjalizowali się w ich wyszukiwaniu. Zawarcie zakładu na zdarzenie skażone błędem oczywiście nie gwarantuje wygranej, gdyż bukmacherzy robią się coraz bardziej ostrożni i zapobiegliwi, ale czasem zdarzają się nietypowe oferty.

Surebety

Na łamach Polityki możemy przeczytać, że „Surebetowcem (ang. sure bet – pewny zakład) jest Krzysztof. Jego strategia polega na typowaniu przeciwnych wyników tego samego wydarzenia u dwóch różnych bukmacherów. Wygrywa niezależnie od wyniku, pod warunkiem znalezienia odpowiednio atrakcyjnych kursów oraz gry wysokimi stawkami. – Typuję głównie mecze tenisowe, moje miesięczne obroty to 100–200 tys. zł, a zyski od 3 do 6 tys. Ale są u nas tacy, co obracają kwotami rzędu miliona złotych”.

Zakładów, w których wygramy bez względu na końcowy rezultat meczu, najlepiej szukać wśród zdarzeń dwudrogowych. To dość mozolna praca, ale przy odrobinie wysiłku możemy znaleźć zakład, w którym np. bukmacher X na opcję A oferuje kurs 2,20, a bukmacher Y na opcję B kurs 2,25. Zysk z pojedynczego surebeta raczej nigdy nie będzie zbyt wysoki, ale wyspecjalizowanie się w ich poszukiwaniu tak jak Krzysztof może z biegiem czasu przynosić regularnie całkiem niezły dochód. Aby wyszukiwanie surebetów było możliwe konieczne jest oczywiście posiadanie konta gracza u wielu bukmacherów. Zwróć uwagę, aby wybierać tylko te firmy, które prowadzą swoją działalność zgodnie z polskim prawem.

Valuebety

 

Niemal za każdym kursem wystawionym przez bukmachera na dane zdarzenie stoi sztab ludzi, ale każdemu zdarzają się przecież pomyłki, a los również lubi płatać figle tuż przed startem konkretnych zmagań. W piłce nożnej kontuzja może się przydarzyć nawet na przedmeczowej rozgrzewce, a topowi żużlowcy mają tak napięte harmonogramy, że czasem zdarza im się nie dojechać na zawody. Właśnie dlatego będąc na bieżąco z oficjalnymi lub (jeszcze lepiej) nieoficjalnymi doniesieniami da się wypatrzyć przeszacowane oraz niedoszacowane kursy. Wartościowy zakład, czyli valuebet, to taki zakład, gdzie określone przez nas prawdopodobieństwo zaistnienia danego rezultatu (np. 50%) pomnożone przez oferowany kurs (np. 2,20) da wynik wyższy niż 1.

 

Literówki i poprzestawiane cyfry

Takie błędy bukmacherom zdarzają się wręcz nagminnie szczególnie w zakładach na żywo, a ich efektem są najczęściej przecinki, kropki oraz cyfry umieszczone w złych miejscach.  W efekcie tego np. zdarzenie, które miało zostać opatrzone kursem 1,10, ma nagle kurs 11,00. Sprawia to więc, że potencjalna wygrana na kuponie wynosi znacznie więcej niż można się było spodziewać. Niemniej jednak takie przypadki kończą się zwykle na przedwczesnej radości, gdyż większość bukmacherów zastrzega sobie możliwość anulowania zakładów skażonych pomyłką tego rodzaju.

Nie ma pewnych wygranych

Pomimo, że opisane metody gry wydają się być bardzo skuteczne, to jednak trzeba liczyć się z tym, że nie istnieją sposoby na zagwarantowanie sobie wygranej. Bukmacherzy często np. stosują limity stawek, za które można wnieść zakład na dane zdarzenie, albo wdrażają inne rozwiązania, powodujące że taka „pewna wygrana” nie jest możliwa. Dlatego powyższe metody lepiej uznać bardziej za ciekawostkę, niż realny sposób na osiąganie regularnych dochodów. Pamiętaj także, aby nie uzależnić się od zakładów bukmacherskich, ponieważ przy częstej grze wcale o to nie trudno.

Zakłady bukmacherskie to hazard, który przeznaczony jest dla osób dorosłych. Nie należy korzystać z oferty firm bukmacherskich działających w Polsce w sposób nielegalny – grożą za to kary także dla grającego.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA