Zamknij
REKLAMA

Aranżacja salonu z meblami tapicerowanymi

00:00, 09.04.2021 | materiały patnera

Meble tapicerowane w salonie są wręcz obowiązkowe. Stylowa kanapa lub narożnik, wygodne fotele, komfortowe pufy czy inne elementy nie tylko dobrze wyglądają, ale też zapewniają komfort zarówno podczas codziennego wypoczynku, jak i spotkań z najbliższymi. Na co jednak zwrócić uwagę podczas aranżacji?

Sofa czy narożnik?

Jednym z najczęściej pojawiających się dylematów w salonie jest wybór pomiędzy tradycyjną kanapą lub sofą a narożnikiem. Która opcja sprawdza się lepiej? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie – wiele zależy od ilości dostępnego miejsca, kształtu pomieszczenia, pozostałych elementów w aranżacji, a także naszych osobistych upodobań. Narożnik jest często wybieranym meblem, gdy zależy nam na komfortowym miejscu do spotkań z większą ilością osób. Równie dobrze jednak może się sprawdzić kanapa z dopasowanymi fotelami, która jest bardziej mobilną opcją, a nawet takie rozwiązanie jak dwie sofy, które można ustawić naprzeciwko siebie lub na kształt litery L. Takie alternatywy dają także większe możliwości względem przyszłego przemeblowania – z pewnością więc spodobają się osobom, które lubią dokonywać zmian w swoich wnętrzach.

Wybór foteli

Wygodne tapicerowane fotele w salonie to komfortowe i stylowe rozwiązanie. Na jakie cechy należy jednak zwrócić uwagę podczas zakupów? Z pewnością ważne jest, by były one dobrane do pozostałych elementów aranżacji, zwłaszcza pozostałych mebli tapicerowanych. Nie oznacza to jednak, że nie możemy pozwolić sobie na nietypowe rozwiązania – czasem „dobranie” oznacza ciekawy kontrast lub zabawę konwencją. Przykładowo, w salonie eklektycznym możemy postawić na kanapę i fotele utrzymane w podobnym designie, jednak o różnych, korespondujących ze sobą kolorach, jak na przykład odcienie pastelowe. Meble te mogą także stanowić ciekawe urozmaicenie aranżacji. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, która opcja sprawdzi się lepiej, dobrze jest sprawdzić ofertę renomowanych producentów, takich jak Swalen, w poszukiwaniu inspiracji.

Tapicerowane dodatki

W salonie doskonale sprawdzają się również różnego rodzaju dodatki, także te tapicerowane. Do jednych z najpopularniejszych bez wątpienia należą różnego rodzaju pufy oraz podnóżki, które pozwalają na komfortowy wypoczynek. Jednak nie jest to jedyna opcja, gdy poszukujemy ciekawego urozmaicenia do naszego wnętrza. Wśród wielu propozycji można znaleźć również chociażby tapicerowany, wielofunkcyjny stołek. Tapicerowane motywy często wykorzystywane są również w różnego rodzaju ozdobnikach, takich jak ramki. Nieprzemijającą popularnością cieszą się również tapicerowane panele, które nie tylko zapewniają ciekawy wygląd, ale także pomagają odrobinę wygłuszyć pomieszczenie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się chociażby w bloku, w którym czasem ciężko jest o odrobinę prywatności, a dźwięki nieraz swobodnie przemieszczają się w nim pomiędzy mieszkaniami.

Odważny kolor czy zachowawcze barwy?

W przypadku tapicerowanych mebli ważne jest również odpowiednie wykorzystanie koloru. Na obiciu światło potrafi układać się nietypowo, co istotnie wpływa na barwę poszczególnych elementów i ich odbiór. Wśród mebli tapicerowanych od wielu lat popularnością cieszą się neutralne szarości, rzadziej czerń i brąz, a nawet biel. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Czasem warto postawić na mocniejszy kolor. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy tak mocny akcent dobrze sprawdzi się w naszej aranżacji, postawmy na złamany, przybrudzony odcień. Możliwości jest wiele – by wybrać tę najlepszą opcję, dobrze jest zapoznać się z ofertą interesujących producentów, takich jak Swalen, którego bliżej możemy poznać na tej stronie: https://domar.pl/sklep/swalen/. Dzięki temu możemy znaleźć mniej typowe rozwiązania, które pozwolą nam stworzyć piękne wnętrze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%