Zamknij
REKLAMA

Od 1 kwietnia 2021 roku Główny Urząd Statystyczny  przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

06:47, 21.05.2021 | Materiał sponsorowany
Od 1 kwietnia 2021 roku Główny Urząd Statystyczny  przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia 2021 roku Główny Urząd Statystyczny  przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. 

Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 roku.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd miasta lub gminy. Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

Jeśli nie spiszesz się przez Internet lub też przez infolinię, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio. Pamiętaj jednak, że w chwili obecnej, z uwagi na pandemię, wywiady bezpośrednie są wstrzymane do odwołania.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych przez służby statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej, za której złamanie grozi nawet od 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz sprawdzić, o co zapytamy w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Zweryfikować rachmistrza? Wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco!

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%