Zamknij
REKLAMA

Pomysłowy fotelik samochodowy dla noworodka

10:56, 02.11.2021 | materiały partnera

Zakup innowacyjnego i bezpiecznego fotelika dziecięcego, to wśród wielu różnorodnych, dostępnych fotelików duże wyzwanie. Najważniejsze jest to, czy fotelik jest bezpieczny, a więc czy posiada wszystkie niezbędne atesty oraz wymogi europejskich norm, które dopuszczają foteliki do sprzedaży.

Bezpieczny fotelik samochodowy powinien być zgodny w europejską normą i-Size. Ważne są także szelki fotelika, regulacja oparcia czy zagłówka oraz ogólny komfort fotelika, który może zapewnić wentylowana wkładka dla noworodka.

Dobry fotelik samochodowy zapewnia wygodę podróżowania i samego korzystania z fotelika, co może umożliwić system obrotowy fotelika, w który wyposażone są niektóre coraz popularniejsze modele.

Fotelik popularnej marki Maxi Cosi Pearl 360, to fotelik holenderskiego producenta, który stawia na innowacyjne rozwiązania. Fotelik z wbudowanym systemem obrotowym (w 360 stopniach), dla łatwego obracania.

Odpowiedni dla dzieci od urodzenia do ukończenia przez nie 3,4 lat, w zależności od wagi (do 18kg). Pearl to wygodny fotelik, szczególnie w momencie sadzania dziecka do fotelika i w sytuacji jego wysadzania. Może być używany przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, jednak najbezpieczniejsza jest ta druga pozycja.

Fotelik ma wysoce rozwinięty system wentylacji zwany ClimaFlow, dzięki któremu utrzymana jest właściwa temperatura ciała dziecka. Maluch nie przegrzewa się w gorące dni i podczas długich wspólnych podróży, jak i nie marznie, kiedy na zewnątrz panuje chłodniejsza temperatura. Dzięki odpowiedniej regulacji zagłówka wszystkich typów Maxi Cosi 360, fotelik rośnie wraz z dzieckiem.

Fotelik wyposażony jest we właściwy system bezpieczeństwa ochrony bocznej zwany systemem G-CELL. Podczas wypadku system ten pochłania siłę, wytworzoną podczas uderzenia w bok samochodu. Siła ta nie dociera do dziecka, znajdującego się we wnętrzu bezpiecznego fotelika.

Fotelik Maxi Cosi Pearl 360 waży 10 kg, montowany poprzez ISOFIX. Fotelik posiada specjalną i miękką wkładkę dla noworodka oraz przestronne siedzisko dla większego dziecka. Dostępny jest w kilku ciekawych oraz modnych kolorach, które można dopasować do koloru samochodu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%