Zamknij
REKLAMA

Zapowiedź UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakic

00:00, 28.04.2022 | materiały partnera

14 maja odbędzie się kolejna walka Jana Błachowicza w UFC. Polak po ostatniej porażce z pewnością będzie chciał wrócić na właściwe tory, jednak nadchodzące starcie zapowiada się na wymagające. Kolejnym rywalem byłego mistrza będzie Aleksandar Rakić. Serb do tej pory zanotował tylko dwie porażki w swojej zawodowej karierze, dlatego też nic dziwnego, że ufc zakłady bukmacherskie spodziewają się tutaj ciekawej potyczki!

Jan Błachowicz

Janek Błachowicz po przejściu z KSW do UFC nie miał łatwego początku, ponieważ udało mu się wygrać pierwszą walkę, ale już w dwóch kolejnych przegrywał przez decyzję. Następnie Polak odbił się w starciu z Igorem Pokrajacem, a później znowu dwukrotnie przegrywał. Przełamanie nastąpiło dopiero po UFC 210 – od czasu przegranej z Patrickiem Cumminsem, Błachowicz zwyciężył w 4 kolejnych walkach. 23 lutego Polak znowu poznał smak porażki, ponieważ nie poradził sobie z Brazylijczykiem, Thiago Santosem. Była to jednak już ostatnia przegrana na drodze do tytułu mistrza UFC w wadze ciężkiej. Błachowicz wygrał 5 walk z rzędu, a w międzyczasie sięgnął po mistrzowski pas.

Polak nie potrafił poradzić sobie w obronie pasa z Gloverem Teixeirą. Trzeba przyznać, że było to spore zaskoczenie dla ekspertów, ponieważ UFC zakłady bukmacherskie i dostępne kursy wskazywały, że Jan Błachowicz był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Ostatecznie jednak zakończyło się sensacją, ponieważ doświadczony rywal skończył Polaka przed poddanie.

Błachowicz w swojej karierze stoczył 37 zawodowych walk. 28 z nich zakończyło się jego zwycięstwem. Jak prezentują się konkretne statystyki? 8 wygranych przez KO / TKO, 9 poddań i 11 decyzji. Jeśli chodzi o przegrane, to uzbierał ich 9, a na to składa się 5 niekorzystnych decyzji sędziów, 2-krotnie Janek został poddany i 2 razy również przegrał przez KO / TKO.

J. Błachowicz – statystyki:

  • Wiek: 39 lat
  • Wzrost: 188 cm
  • Waga: 93 kg
  • Zasięg ramion: 198,1 cm
  • Bilans: 28-9-0

Aleksandar Rakić

Austriak dla federacji UFC walczy od 2017 roku. Rakić w tym czasie zanotował tylko jedną porażkę, a w dodatku po nie jednogłośnej decyzji sędziów. Mowa tutaj o przegranym starciu z Volkanem Oezdemirem w 2019 roku. Od tego czasu Rakić stoczył jeszcze dwie walki i obie zwyciężył. Co ciekawe – jedna z nich była przeciwko Thiago Santasowi, a jest to zawodnik, który w przeszłości wygrał z Jankiem Błachowiczem. Jak widać, nadchodzące zadanie dla Polaka nie będzie łatwe i czeka go ciężka przeprawa.

Rakić i Błachowicz dysponują takim samym zasięgiem ramion, więc nie ma mowy, aby któryś z nich miał tutaj przewagę w warunkach fizycznych.

Rakić z 14 zwycięstw, aż 9 zanotował przez KO / TKO, co świadczy o jego znakomitych umiejętnościach. Jest to zawodnik, który gdy trafi – gasi światło. Pozostałe 5 wygranych, to tylko jedno poddanie i cztery decyzje po jego myśli. Jeśli chodzi o bilans porażek, to ufc zakłady bukmacherskie nie spodziewają się, że zostanie znokautowany w starciu z Błachowiczem i nic dziwnego, ponieważ do tej pory w całej karierze ani razu nie przegrał w ten sposób. Raz został poddany, a raz przegrał przed decyzję.

A.Rakić – statystyki:

  • Wiek: 30 lat
  • Wzrost: 193 cm
  • Waga: 93 kg
  • Zasięg ramion: 198,1 cm
  • Bilans: 14-2-0

Analiza eksperta

O szanse Jana Błachowicza w nadchodzącej walce zapytałem eksperta, który dostarczał kilka ciekawostek, których nie widać w samych statystykach:

„Jan Błachowicz z pewnością nie będzie pozytywnie wspominał przygotowań do walki z Rakićem, ponieważ w ich trakcie został mu ukradziony samochód. Miał on jednak istotne znaczenie w kontekście przygotowań, ponieważ znajdował się w nim specjalistyczny sprzęt do treningów górskich i nie wiadomo, jak Polak będzie przygotowany. Błachowicz jest faworytem nadchodzącej walki, jednak martwię się o formę, w jakiej będzie Janek po wszystkich przygodach z okresu przygotowawczego. Rakić jest niebezpiecznym zawodnikiem, który wygrał 14 walk w swojej zawodowej karierze i tylko dwa razy dał się pokonać. Większość, ponieważ aż 9 z 14 zwycięstw zaliczył przez KO / TKO. Austriak dysponuje nokautującym ciosem i można zakładać, że w starciu z Błachowiczem nie zabraknie mocnych uderzeń.

W UFC walczy również inny Polak, a konkretnie Marcin Tybura z Uniejowa, ale jego ostatnie starcie zostało odwołane!

UFC zakłady bukmacherskie na walkę Błachowicz vs Rakić

Superbet jest sponsorem Jana Błachowicza, więc nic dziwnego, że wielu graczy będzie szukać proponowanych kursów właśnie u tego bukmachera. Na podstawie analizy poprzednich walk tego zawodnika, muszą przyznać, że nie tylko były tam najwyższe przeliczniki, ale także najciekawsze promocje.

UFC zakłady bukmacherskie na walki Polaków, to z reguły ponad kilkudziesięciu dostępnych typów, z których może skorzystać każdy zarejestrowany użytkownik.

Co będzie dostępne w ofercie na walkę Jana Błachowicza? Na pewno na pierwszy rzut oka trafisz na kursy główne, w których będziesz mógł określić, kto wygra, a może czy walka zakończy się remisem. Warto podkreślić, że ze względu na niedawny tytuł mistrza UFC – prawdopodobnie to Jan Błachowicz będzie faworytem tego starcia. Dodatkowo z reguły pojawia się wiele możliwości dotyczących ewentualnego zakończenia rywalizacji w konkretnej rundzie lub w wybrany sposób, na przykład przez KO / TKO, poddanie czy też decyzję.

Jan Błachowicz jest zawodnikiem, u którego najwięcej wygranych miało miejsce przez decyzję. Rakić to z kolei wojownik, który regularnie szuka nokautu i na podstawie statystyk trzeba przyznać, że całkiem nieźle mu to wychodzi. W walce dwóch ciężkich może zdecydować jeden cios, dlatego też uważam, że ten pojedynek nie zostanie zakończony przez decyzję. Taki typ jest dostępny w ofercie Superbet na ufc zakłady bukmacherskie. Więcej specjalnych propozycji na UFC znajdziesz na stronie tego bukmachera, gdzie dodatkowo czeka na Ciebie wiele interesujących promocji na start, ale nie tylko!

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%