Zamknij

Taką rybę złowił zwycięzca listopadowych zawodów wędkarskich w Uniejowie [FOTO]

15:30, 12.11.2022 . Aktualizacja: 15:56, 12.11.2022
Taką rybę złowił zwycięzca listopadowych zawodów wędkarskich w Uniejowie. Zawody wygrał Zbigniew Kuglarz. Taką rybę złowił zwycięzca listopadowych zawodów wędkarskich w Uniejowie. Zawody wygrał Zbigniew Kuglarz.

Turniej spławikowy z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowało Koło Wędkarskie nr 16 w Uniejowie. Ostatnie w tym roku zawody rozgrywane przez uniejowskich wędkarzy zorganizowano12 listopada 2022 r. Puchar wygrał Zbigniew Kuglarz, który jednocześnie otrzymał nagrodę za największą rybę turnieju.

[FOTORELACJA]1456[/FOTORELACJA]

Ponad 40 osób rywalizowało w sobotnim turnieju spławikowym zorganizowanym z okazji Święta Niepodległości. Zawody wygrał Zbigniew Kuglarz, który złowił ryby o łącznej wadze 1,36 kg. Zwycięzca sobotnich zawodów jednocześnie otrzymał nagrodę za największą rybę złowioną podczas zawodów - trzydziestoczterocentymetrowego lina.

Drugie miejsce zajął Adam Świerkowski, łowiąc ryby o łącznej wadze 1,3 kg, a trzecie miejsce Aleksander Banaszczyk- 1,14 kg. Czwarte miejsce zajął Mariusz Wróblewski - 1,04 kg, a piąte - Jakub Kuklewicz 0,77 kg.

Przy okazji zawodów dwie odznaki za zasługi dla wędkarstwa wręczone zostały wędkarzom z uniejowskiego koła.  Odznaczenia wręczył  Jakub Kameduła – opiekun uniejowskiego koła z Okręgu PZW w Koninie.

Złotą odznakę PZW za ,,Zasługi dla wędkarstwa polskiego'' otrzymał Andrzej Choiński. Z kolei przyznaną przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Koninie odznakę za ,,Zasługi dla wędkarstwa Konińskiego'' otrzymał Mirosław Pietrzak.

Nagrody zwycięzcom zawodów wręczali: Mirosław Madajski - zastępca burmistrza Uniejowa, Dariusz Adamiak - prezes Koła nr 16 w Uniejowie oraz Jakub Kameduła - opiekun uniejowskiego koła z Okręgu PZW w Koninie.