Zamknij
REKLAMA

Niedzielną Mszę św. z Uniejowa zobacz w Internecie

10:53, 22.03.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. FB - Parafia pw. Św. Floriana w Uniejowie.

Niedzielne msze święte transmitowane są w radiu, telewizji i w internecie. Także w tygodniu wierni mogą w ten sposób uczestniczyć w nabożeństwach czy rekolekcjach. Również Parafia pw. Św. Floriana w Uniejowie transmituje swoje nabożeństwa za pośrednictwem Internetu.

W związku z wprowadzeniem  20 marca br. w godzinach wieczornych stanu epidemii na terenie całego kraju, biskup włocławski Wiesław Mering wydał kolejne zarządzenie, w którym dostosowuje zasady pełnienia posługi duszpasterskiej na terenie Diecezji Włocławskiej do aktualnej sytuacji. Zarządzenie weszło w życie w niedzielę 22 marca 2020 roku.

Dokument zmienił zasady sprawowania pogrzebów, posługi chorym, udzielania chrztów czy celebracji sakramentu małżeństwa. Zawiesił posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Doprecyzował również zasady sprawowania Mszy świętej oraz sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi świętej). Odwołał wszelkie celebracje poza świątyniami, w tym Drogi Krzyżowe ulicami miast i wsi oraz Ekstremalne Drogi Krzyżowe.

 
,,Biskup Włocławski zachęca do organizowania możliwości indywidualnego nawiedzenia kościoła, adoracji Najświętszego Sakramentu, indywidulanej spowiedzi świętej. Ponadto zachęca parafie do korzystania z możliwości, jakie dają media społecznościowe do kontaktu z wiernymi i transmisji nabożeństw i modlitw z kościołów parafialnych." - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Diecezji Włocławskiej.

Uniejowska parafia w Internecie. Kiedy oglądać?

Z takiej możliwości już od kliku dni korzysta Parafia pw. Św. Floriana w Uniejowie. Za pośrednictwem swojego profilu na Facebook-zobacz księża o godz. 20.30 transmitują modlitwę różańcową z tutejszego kościoła.

Także w niedzielę (22 marca 2020 r.) o godzinie 12.00 będzie można uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej z uniejowskiej kolegiaty.

Wejdź na stronę FB parafii.

 

 

Zgodnie z zarządzeniem diecezji i zarządzeniem władz państwowych w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Na drzwiach wejściowych do świątyni należy umieścić wyraźną informację na ten temat. Zgodnie z komunikatem diecezji należy policzyć osoby wchodzące do kościoła. W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności w Eucharystii mogą uczestniczyć osoby związane z intencją danej Mszy św.

Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania sobie rąk. Dotyczy to także koncelebransów.  Zaleca się i zachęca się do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. 

W związku z trwającym stanem epidemii, polscy biskupi zachęcili, aby korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej i przeżywać ją za pośrednictwem transmisji. Oprócz strony internetowej, także wiele diecezji publikuje spisy transmisji z lokalnych parafii.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BSBS

3 0

Dziękuję duszpasterzom za możliwość korzystania z sakramentów - podjęto znakomite decyzje - chrońmy się wzajemnie i módlmy się za siebie. Pozdrawiam mój kochany Uniejów z piękniejącą Kolegiatą - dawny mieszkaniec Uniejowa 21:37, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone