Zamknij
REKLAMA

Pieczone perliczki i zupa piwna, czyli tak wyglądało wspólne gotowanie i zwiedzanie zamku w Uniejowie [FOTO]

07.51, 03.10.2022 . Aktualizacja: 19.13, 03.10.2022
REKLAMA

Dwudniowe warsztaty „Śniadanie to dobry początek dnia” zorganizowano w weekend 1 i 2 października 2022 roku w Uniejowie. W sobotę uczestnicy spotkali się w Zagrodzie Młynarskiej, gdzie odbyły się m.in. warsztaty kulinarne, zwiedzanie wiatraka oraz warsztaty z pieczenia podpłomyków. Z kolei w niedzielę w zamku w Uniejowie, finalista programu „MasterChef”, uniejowianin z pochodzenia – Adam Kozanecki – zaprosił na kulinarną ucztę w stylu dworskim, a Jędrzej Kałużny i Angelika Wochna oprowadzali uczestników zajęć po najciekawszych zamkowych miejscach.

[FOTORELACJA]1435[/FOTORELACJA]

Warsztaty pn. „Śniadania w Zagrodzie i Zamku – lokalne produkty i ginące zawody, nasze dziedzictwo kulturowe” to dwudniowe warsztaty, w których udział wzięli m.in. uczestnicy z gmin Uniejów i Świnice Warckie.

[ZT]6511[/ZT]

Drugiego dnia warsztatów uczestnicy spotkali się w Restauracji Herbowa na uniejowskim zamku, gdzie Adam Kozanecki przygotował zupę piwną i perliczki nadziewane podrobami i kaszą, pieczone z sokiem wiśniowym. Po degustacji dań przyszedł również na część warsztatową, podczas której odbywało się wspólne lepienie pierogów z nadzieniem mięsnym z królika, które podawano w lubczykowym bulionie. 

[ZT]6518[/ZT]

Kolejną atrakcją tego dnia było oprowadzanie po zamku w Uniejowie. Jędrzej Kałużny i Angelika Wochna wprowadzili uczestników w średniowieczny klimat, nie tylko opowiadając historię budowli, jej historyczne przemiany i role jakie pełniła, ale także częstując miodami pitnymi oraz ciasteczkami kruchymi, które nawiązywały kształtem do średniowiecznych ciastek.

Nie zabrakło również opowieści o dawnych strojach i zwyczajach. Słuchacze mogli się również dowiedzieć, że na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich bywał m.in. Król Kazimierz Wielki i inni wielcy władcy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%