Kisu Min realizował w niedzielę 12 lutego w Uniejowie teledysk do piosenki ,,Rise" z najnowszej płyty CITY OF THE REVOLUTION, która już trafiła do przedsprzedaży, a oficjalną premierę będzie miała 27 lutego 2023 r. Na płycie znajduje się 10 utworów, a teledysk, który powstawał w uniejowskiej podstawówce z udziałem młodych wokalistów z Uniejowskiej Grupy Wokalnej będzie miał swoją premierę zapewne w najbliższych miesiącach.
Powrót do przeszłości, czyli Kisu Min nagrywał w Uniejowie nowy teledysk. Zobacz, jak powstawał [FOTO]
[FOTORELACJA]1502[/FOTORELACJA]
Kisu Min to zespół, który tworzy czwórka muzyków: wokalistka Basia Ciupińska, basista Michał Szafarz i pochodzące z Uniejowa - gitarzystka Ola Sobańska i perkusistka Agata Pyziak.
To właśnie Ola i Agata namówiły zespół i ekipę, by ich najnowszy teledysk do piosenki ,,Rise" powstał w szkole w Uniejowie, gdzie dwadzieścia lat temu, dziewczyny zaczynały swoją naukę.
Dziewczyny po latach wróciły do swoich szkolnych murów
Scenariusz klipu to pomysł dziewczyn z Uniejowa, który zrealizował Marcin Krawczyk (operator kamery) - wieloletni przyjaciel zespołu oraz zespół studentów łódzkiej Filmówki: Klaudia Fortuniak (reżyserka), Paulina Sikora (asystentka reżyserki) i Bartosz Ornaf (asystent operatora). Wystąpiła w nim około trzydziestka dzieciaków.
Specjalnie na potrzeby teledysku w sali 204 w uniejowskiej podstawówce powstały dekoracje i scenografia. To tutaj w 2001 roku Ola Sobańska, Agata Pyziak oraz Martyna Gierada, która również wystąpiła w teledysku jako wróżka-sklepikarka, uczyły się i bawiły na szkolnych dyskotekach.
O stroje z tamtego okresu zadbali także rodzice młodych wokalistów z Uniejowskiej Grupy Wokalnej, którzy w teledysku wcielili się w role aktorów (Zdjęcie poniżej).
Główne role w teledysku zagrali Kacper Pizulski i Michalina Kujawa.
,,Bardzo dziękujemy panu Mirkowi Madajskiemu, Renacie Białek, Marcinowi Jaśkiewiczowi, pani Madzi Derlacz (naszej wychowawczyni w podstawówce) i dyrektorowi Piotrkowi Kozłowskiemu, Konradowi Bączykowi, Klaudii Izydorczyk, Marcie Januszkiewicz, Hani Pęcherskiej, Miejscówce i oczywiście wszystkim dziciakom i ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji teledysku. I oczywiście naszej wspaniałej ekipie - Klaudii Fortuniak, Marcinowi Krawczykowi, Paulinie Sikorze i Bartoszowi Ornafowi - mówi Ola Sobańska.
Płyta CITY OF THE REVOLUTION wydana została przez wytwórnię ,,Antena Krzyku"
Kisu Min zauważyła niezależna wytwórnia płytowa "Antena Krzyku", wydawca ich najnowszej płyty. Zespół nagrał ten album bez spiny, na luzie. Uwalniając przy tym niesamowite pokłady energii, ale również delikatności i wrażliwości. Album wedle zasady: "myśl globalnie, działaj lokalnie" - jest komentarzem do sytuacji na świecie, ale też hołdem złożonym miastu w którym żyją i tworzą – Łodzi. Piosenki napisane zostały po polsku i angielsku z tekstami zaangażowanymi społecznie, hymnami antywojennymi niestroniącymi od tematów uniwersalnych takich jak miłość, poszukiwanie zgody, akceptacja. Od strony muzycznej to solidna gitarowa robota podlana sosem syntezatorowych brzmień z lat 80, nagrana na tzw. "setkę" w Studiu O4 przez Marcinerę Awarię z grupy Psychocukier. Za miks i mastering odpowiedzialny jest niezastąpiony Michał Kupicz.Do promocji zostało wybranych kilka piosenek, grupa na ten moment zajęta jest kręceniem teledysków do nich. Będą to: "Hermes, Pies i Gwiazda" – historia o rozstaniu dwojga ludzi na łódzkim Polesiu, "Kurds" – antywojenny hymn będący głosem wsparcia dla Kurdów w Rożawie oraz "Rise" – uniwersalna ballada o miłości i wierze w samego siebie - czytamy na stronie voiceshop.pl
Na zdjęciu 3/4 zespołu Kisu Min - basista Michał Szafarz i pochodzące z Uniejowa - gitarzystka Ola Sobańska i perkusistka Agata Pyziak.
Zespół Kisu Min powstał w 2016 roku i gra alternatywny rock. Jak mówią o sobie, styl ich utworów to punkowe serce zmieszane ze słabością do Roxette i The Cure. Grupa ma na koncie debiutancki minialbum Dry Shampoo wydany w marcu 2018 roku wyprodukowany przez Kamila Łazikowskiego (ex Cool Kids of Death) oraz oraz long-play album „Kisu Min”). Ich piosenki powstają spontanicznie na próbach, a efekty usłyszeć można na już powstałych nagraniach dostępnych na YouTube i Spotify.
[ZT]6085[/ZT]
[ZT]7193[/ZT]