Zamknij
REKLAMA

Jest decyzja rządu ws. obostrzeń! Które branże mogą wznowić działalność?

10:48, 05.02.2021 | M.O. /MK
REKLAMA

Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Swoją działalność wznowić mają m.in. hotele i baseny, jednak jak można przeczytać na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aquaparki nadal pozostaną nieczynne.  Jakie branże będą mogły wznowić działalność? 

Od 12 lutego (piątek) otwarte będą hotele i miejsca noclegowe do 50% dostępności miejsc. Jak poinformował minister Piotr Gliński, otwarte zostaną także kina i teatry. W tych miejscach również zajęte będzie mogło być co drugie miejsce. 

Baseny otwarte, aquaparki nadal zamknięte.

Otwarty zostanie także sport amatorski. W tym przypadku chodzi o tzw. orliki, korty tenisowe, baseny oraz stoki. Nadal zamknięte będą natomiast siłownie i kluby fitness. Podczas konferencji mówiono o otwarciu basenów, jednak jak można przeczytać na rządowej stronie dotyczącej obostrzeń oraz w komunikatach Kancelarii Premiera, aquaparki nadal będą nieczynne.

 

Decyzja ta została podjęta warunkowo. Po dwóch tygodniach zostaną przeprowadzone analizy. 

- Uruchamiamy go w sposób warunkowy. To jest drugi wymiar trudności tej decyzji. Ta decyzja jest związana z ryzykiem. Oznacza to, że ryzyko transmisji jest duże, ale trzeba potraktować, to co się będzie działo w zależności od naszych zachowań - wyjaśnia minister Adam Niedzielski. 

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że tempo luzowań obostrzeń zależne będzie od tempa szczepień. Tempo szczepień natomiast uzależnione jest od dostaw preparatu. 

Po piątkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Mateusz Morawiecki przedstawił decyzje jakie rząd podjął w sprawie obostrzeń koronawirusowych. Towarzyszyli mu minister zdrowia Adam Niedzielski, minister rozwoju i pracy Jarosław Gowin oraz minister kultury Piotr Gliński. 

- Wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych i ekspertów.  Obserwujemy stabilizacje zachorowań, ale liczba zgonów jest niepokojąca. COVID-19 zbiera tragiczne żniwo, dlatego możemy mówić dziś o kruchej stabilizacji - mówił Mateusz Morawiecki. 

Jak tłumaczył szef rządu, nie możemy pozwolić sobie na szerokie luzowanie gospodarki. 

- Nie możemy sobie pozwolić zbyt długie całościowe zamknięcie gospodarki, bo będzie mieć to ogromny wpływ na miejsca pracy. Jedyna rozsądna strategia, to strategia krok po kroku - tłumaczył. 

 

(M.O. /MK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%