Zamknij
REKLAMA

Rząd znosi obostrzenia w całej Polsce! Które jako pierwsze?

10:20, 28.04.2021 | .
Skomentuj fot. screen
REKLAMA

O godzinie 10:15 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Poznaliśmy najnowsze decyzje w sprawie znoszenia obostrzeń. Rząd przygotował szczegółowy plan. Które restrykcje znikną jako pierwsze?

- Dane o zakażeniach dają nam nieco bardziej optymistyczne podejście do obostrzeń. Widzimy, że trzecia fala pandemii przełamała się. Do odmrażania gospodarki podchodzimy jednak stopniowo, chociaż wszystko na to czekamy, żeby wrócić do normalności - mówi premier Morawiecki.

Już od 1 maja zostanie udostępniona część aktywności sportowych, w tym w zamkniętych obiektach sportowych. To pierwsze i najszybsze zmiany, które wprowadził rząd. 

Tuż po majówce, od 4 maja otwarte zostaną galerie i sklepy budowlane. Wtedy też do nauki stacjonarnej wrócą uczniowie klas I-III. Zostaną otwarte również galerie sztuki i muzea. Zmienią się również limit osób mogących uczestniczyć w mszach. Przelicznik jaki będzie obowiązywał to 1 osoba na 15m2. 

Od 8 maja wracają hotele przy obłożeniu na poziomie 50%. Od wtedy będzie można również organizować wesela i komunie na świeżym powietrzu. W tym przypadku limit gości ustalony został na 25 osób. Od 29 maja limit ten zostanie zwiększony do 50 osób. 

Od 15 maja natomiast otwarte zostaną restauracje i kawiarnie w ogródkach na świeżym powietrzu.  Gastronomia wewnętrzna zacznie działać od 29 maja. Będzie obowiązywał limit osób (50% zapełnienia), a także dystans społeczny. 

W połowie miesiąca na stadiony wrócą kibice w liczbie 25% pojemności obiektu. 

Edukacja w systemie hybrydowym dla klas IV-VIII rozpocznie się 15 maja. W trybie stacjonarnym wszyscy uczniowie podstawówek i szkół ponadpodstawowych rozpoczną naukę 29 maja. Działać będą także (od 29 maja) kina i teatry z zasadą zajętości co drugie miejsce. 

Z końcem maja otwarte mają zostać również siłownie, kluby fitness i solaria (maks. 1 os./15m2). 

Kolejny krok rząd chce wykonać 15 maja. 

- Być może zaproponujemy wtedy brak obowiązku noszenia maseczek na twarzy na zewnątrz - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%