Zamknij
,
Rząd zniósł ten obowiązek rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii opublikowanym 6 maja w Dzienniku Ustaw. Przepis dotyczący maseczek obowiązywać będzie od soboty 15 maja do 5 czerwca.
1
,
Godzina policyjna i zakaz przemieszczania się między województwami. To dwie propozycje prof. Miłosza Parczewskiego, jednego z doradców premiera ds. pandemii. O swoich pomysłach naukowiec opowiedział w Radiu Zet.
,
Trwają dobrowolne szczepienia przeciwko COVID-19. W Polsce wykonano już ponad 13 mln zastrzyków. Pierwszą dawkę przyjęło już blisko 10 mln, a w pełni zaszczepionych jest już ponad 3,2 mln obywateli. Wielu ekspertów mówi jednak, że szczepienia powinny być obowiązkowe. Co na to ministerstwo?
,
Mobilne punkty szczepień - w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" - pojawią się we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie.
,
O godzinie 10:15 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Poznaliśmy najnowsze decyzje w sprawie znoszenia obostrzeń. Rząd przygotował szczegółowy plan. Które restrykcje znikną jako pierwsze?
,
Nowe przypadki pochodzą z województw: śląskiego (2123), mazowieckiego (1397), dolnośląskiego (1376), wielkopolskiego (1286), małopolskiego (1075), łódzkiego (900), kujawsko-pomorskiego (695), zachodniopomorskiego (601), lubelskiego (555), pomorskiego (538), podkarpackiego (486), świętokrzyskiego (400), opolskiego (360), lubuskiego (351), warmińsko-mazurskiego (278), podlaskiego (220).
,
Minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił aktualne obostrzenia obowiązujące w Polsce. Jakie obostrzenia zniknęły, co zostało przedłużone? Jakie zasady będą obowiązywały?
,
- Technologia szczepionek firm Astra Zeneki i Johnson & Johnson 'budzi poważny sprzeciw moralny' - twierdzi Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. Stanowisko to nie wyklucza jednak możliwości skorzystania z obu tych szczepionek.
,
Według obowiązującego kalendarza codziennie do grupy rejestrujących dołączyć może kolejny, młodszy o rok rocznik. We wtorek zapisywać się może rocznik 1963 (58 lat). W środę zrobi to rocznik 1964 (57 lat). Kalendarz na razie ustalono do 24 kwietnia, kiedy to rejestrować będą mogły się osoby w wieku 48 lat (rocznik 1973). Kto nie zapisze się w wyznaczonym dniu, może to zrobić później.
,
Chodzi o nowelizację rozporządzenia ministra edukacji i nauki rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
,
Resort poinformował, że łącznie przebadano dotąd 12 700 278 próbek pobranych od 12 377 637 osób. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, odkąd uzyskali taką możliwość, zlecili 3 430 945 badań na wykrycie wirusa SARS-CoV-2.
,
Dziś (7 kwietnia) minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował o przedłużeniu obostrzeń. Do kiedy potrwa lockdown?
,
W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 8245 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. W województwie łódzkim to 497 zachorwań, a w powiecie poddębickim 5. Jak wygląda sytuacja?
,
Na początku marca 2020 w Polsce zidentyfikowano pierwszą osobę zakażoną SARS-CoV-2. Na początku pandemii wyrażano przekonanie, że dzięki powszechnemu lockdownowi choroba wygaśnie w ciągu dni bądź tygodni. "Możesz uratować świat siedząc na kanapie i oglądając telewizję" - brzmiał jeden z internetowych memów. Upowszechniła się telepraca. Rok później Ministerstwo Zdrowia informuje każdego dnia o liczbie zakażeń rzędu kilkunastu- bądź ponad trzydziestu tysięcy. Ogólnej sytuacji nie zmieniło jeszcze wprowadzenie szczepionek, choć część najbardziej narażonych osób faktycznie zyskała odporność.
,
Prymas Polski w Radiu Plus zachęcał do tego, by w związku z epidemią "kultywować dobry zwyczaj" święcenia pokarmów w domu, który rozpoczął się w zeszłym roku.