Zamknij
REKLAMA

Godzina policyjna dla niezaszczepionych? To realna propozycja doradcy premiera

13:35, 14.05.2021 | Źródło: RadioZET
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Godzina policyjna i zakaz przemieszczania się między województwami. To dwie propozycje prof. Miłosza Parczewskiego, jednego z doradców premiera ds. pandemii. O swoich pomysłach naukowiec opowiedział w Radiu Zet. 

Profesor Miłosz Parczewski - specjalista chorób zakaźnych, członek Rady Medycznej przy premierze otwarcie wygłasza swoje zdanie na temat aktualnego stanu epidemii i rozwiązań, jakie planuje lub powinien wprowadzić rząd. 

W kwietniu doradca premiera powołując się na badania stwierdził, że "noszenie maseczek na dworze jest bez sensu". To zdanie wzbudziło sporo kontrowersji. 

- Jedyne badanie, które się pojawiło w ostatnim tygodniu i jest istotne epidemiologicznie to to, że na zewnątrz nie dochodzi do istotnej liczby zakażeń. Noszenie masek na dworze jest bez sensu - mówił wtedy prof. Parczewski. 

Zdanie naukowca zostało ostatecznie wysłuchane i od jutra (15 maja) maseczki znikają z przestrzeni publicznej. 

Teraz członek Rady Medycznej przy premierze poszedł krok dalej, a jego propozycja jest wręcz szokująca. W rozmowie z reporterem Radia ZET Miłoszem Gocłowskim proponuje wprowadzenie godziny policyjnej i zakaz przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się szczepić. 

- Nie można dać takim ludziom szansy na zakażanie innych - przekonywał. 

Dodawał także, że "nie można nikogo siłą, ani przepisami zmusić do szczepienia, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała się, że się zaszczepi". 

(Źródło: RadioZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

xdxd

0 0

*%#)!& się, jestem wolny czy nie? 10:29, 16.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%