Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
09:01, 27.01.2023
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
08:34, 27.01.2023
Grupa PGE prowadzi strategiczny dla polskiej energetyki program kablowania sieci średniego napięcia (SN). Do 2026 roku PGE zwiększy udział podziemnych linii kablowych na terenie swojego działania do min. 30 proc.. W tym celu Grupa PGE nabyła pierwszą w Polsce tej klasy maszynę do układania kabli energetycznych pod ziemią.
09:23, 26.01.2023
W tym roku, podczas 31. Finału, po raz trzeci serca marki Lovela i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabiją tym samym, gorącym rytmem. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo małych i dużych Lovela kolejny raz łączy siły z WOŚP, dokładając cegiełkę w walce z groźną dla życia sepsą. Za pomocą platformy Allegro każdy może wesprzeć zbiórkę poprzez zakup charytatywnego, emocjonalnego e-booka pełnego wskazówek dotyczących rodzicielstwa.
08:23, 24.01.2023
Tylko powszechne, bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV (brodawczaka ludzkiego), zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, stanowią skuteczną ochronę przed nowotworami, które on wywołuje, a nie jest to jedynie rak szyjki macicy, ale też m.in. nowotwory sromu, pochwy, odbytu, gardła czy krtani – uważają eksperci z Polski i Litwy. W ich opinii najlepszą ochronę zapewnia szczepionka o najszerszym spektrum działania – dziewięciowalentna.
00:00, 23.01.2023
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomiła specjalne telecentrum dedykowane dla lekarzy oraz dentystów, którzy uzyskali swoje kwalifikacje poza terytorium Unii Europejskiej, między innymi z Ukrainy. Każda osoba, która zadzwoni pod podany numer, otrzyma wyczerpujące informacje na temat procedur oraz dokumentów niezbędnych do otrzymania tymczasowej licencji lekarskiej uprawniającej do podjęcia praktyki lekarskiej na terytorium Rzeczypospolitej.
00:00, 20.01.2023
Kominki mogą zaoferować wiele korzyści dla domu, od zapewnienia ciepła i przytulności w miesiącach zimowych po służenie jako unikalny element wystroju przez cały rok. Kominek jest szczególnie dobrym pomysłem w domach, w których często występują wahania temperatury, takich jak starsze domy lub te położone w szczególnie zimnym klimacie.
10:17, 19.01.2023
Wiele osób, które regularnie ćwiczą na siłowni, po pewnym czasie nudzi się takim rodzajem treningów. Może to być demotywujące, zwłaszcza latem, kiedy piękna pogoda i długie dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na potrzeby sportowców (zarówno profesjonalnych, jak i amatorów) wychodzi street workout.
12:47, 18.01.2023
Uniejów. Zrób wyjątkowy prezent na Dzień Babci i Dziadka. Teraz 10 proc. zniżki
08:39, 18.01.2023
Akupunktura jest techniką leczenia, a jej korzeni należy doszukiwać się na Dalekim Wschodzie. Leczenie akupunkturą jest znane od tysięcy lat. 
11:16, 17.01.2023
Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga dopasowania spójnych materiałów użytkowanych wewnątrz przedsiębiorstwa oraz na zewnątrz do promocji oferty. Papier firmowy to bardzo ciekawy element występujący przede wszystkim w strategii komunikacyjnej firmy z bliskim i dalszym otoczeniem. Na papierze firmowym można przekazywać podstawowe informacje o przedsiębiorstwie, co się bardzo opłaca w dłuższym terminie i wpływa wyraźnie na konkurencyjność. Jak powinien wyglądać papier firmowy, jakie spełnia funkcje dla przedsiębiorstwa, gdzie działalności gospodarcze zlecą zaprojektowanie dobrego papieru firmowego? Poniżej znajdziesz wiele praktycznych wskazówek o zagadnieniu.
16:44, 16.01.2023
Influencer marketing odgrywa coraz istotniejszą rolę w promocji usług i produktów. Firm, które reklamują się, współpracując z vlogerami czy podcasterami, jest już bardzo wiele. Co jednak ze skutecznością tej metody dotarcia do klientów? Jak korzystać z niej w 2023 roku? Czytaj dalej.
13:58, 16.01.2023
Na mocy umowy zawartej pomiędzy VeloBank i PGNiG Obrót Detaliczny, klienci obu instytucji mogą korzystać z nowej oferty darmowego kredytu VeloKomfort. Umożliwia on wyrównanie opłat za gaz do stałego poziomu w ciągu roku, co jest szczególnie ważne dla zarządzania budżetem domowym w sezonie grzewczym. Nawiązanie współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny jest elementem realizacji strategii rozwoju portfolio produktowego VeloBanku w oparciu o partnerstwa biznesowe i tworzenie dzięki nim dodatkowej wartości dla klientów.
13:07, 16.01.2023
PANEK CarSharing, największy polski operator usługi wynajmu samochodów z aplikacji w smartfonie, wraz z nowym rokiem wprowadza szereg zmian upraszczających ofertę i dostęp do samochodów. Zmiany dotyczą również cennika, w którym oprócz rozliczenia kilometrowego pojawił się pakiet dobowy z niską ceną za kilometr jazdy.