Zamknij
REKLAMA

Coraz mniej danych nt. koronawirusa w powiecie poddębickim. Teraz raporty tylko na rządowej stronie z danymi o COVID-19

11:27, 26.11.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

24 listopada 2020 roku ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń w skali kraju, województw i powiatów. Dane pochodzą z elektronicznego systemu EWP, na którym od wtorku bazują dzienne statystyki zachorowań podawane przez resort zdrowia. Nie znajdziemy na niej jednak bardziej szczegółowych danych, które wcześniej prezentował m.in. Łódzki Urząd Wojewódzki.

Na tej stronie zamieszczane są informacje o dziennej liczbie zakażeń w podziale na województwa i powiaty. Do tej pory dane o liczbie zakażeń w powiatach i województwach publikowały lokalne stacje sanepidu lub urzędy wojewódzkie. Tak było w przypadku powiatu poddębickiego, dane o liczbie zakażeń raportowane były na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Od wtorku jednak nie dowiemy się już jaka liczba osób w powiecie przebywa na kwarantannie, ile osób objętych jest izolacją oraz ile osób ozdrowiało w minionej dobie. To dane, które dotychczas można było sprawdzić na stronie internetowej ŁUW, jednak nie są one publikowane na nowej witrynie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus/mapa-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2-powiaty którą uruchomił rząd. Resort zapewnia, że strona będzie stopniowo uzupełniana o dane historyczne oraz bieżące wykresy prezentujące przebieg epidemii.

O tym, że sanepidy mają przestać podawać na swoich stronach internetowych liczbę zakażonych koronawirusem alarmował we wtorek poseł Michał Szczerba (KO).

"Działania, które cenzurują powiatowe sanepidy, powodują, że dane podawane przez MZ nie będą mogły być weryfikowane" - powiedział Szczerba. Zapowiedział, że w tej sprawie zamierza podjąć kolejną interwencję poselską z posłem Dariuszem Jońskim, występując do wszystkich wojewódzkich sanepidów z "wnioskiem o codzienne raportowanie nowych zakażeń".

Coraz mniej szczegółów na temat zachorowań na koronawirusa w powiecie poddębickim. Dane nie są publikowane

O możliwość uzyskania danych bardziej szczegółowych dotyczących zachorowań w powiecie poddębickim, które dotychczas byty prezentowane, zapytaliśmy Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poddębicach oraz Łódzki Urząd Wojewódzki. Obie instytucje odesłały nas na stronę Ministerstwa Zdrowia, nie odnosząc się do naszych zapytań, czy takie dane można uzyskać chociażby drogą e-mailową, jeżeli nie są udostępniane, tak jak dotychczas, w Internecie.

,,Okazuje się, że już pierwsze dane publikowane za dzień 24 listopada zawierają luki. Tego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 139 zakażeniach. Nie zgadza się suma tych przypadków rozpisana na poszczególne województwa i powiaty. Zabrakło informacji, gdzie wystąpiło 227 przypadków zakażeń z tego dnia. Jak wyjaśniło MZ, dane zostały wprowadzone do systemu "bez wskazania adresu i później zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną". Ta sytuacja powtórzyła się w środę. Na 15 362 nowych przypadków zakażeń 103 nie ma adresu'' - poinformował przedwczoraj portal wp.pl.

Wg danych publikowanych na nowej stronie Ministerstwa Zdrowia, w powiecie poddębickim 25.11.2020 r. odnotowano 10 nowych zakażeń SARS-CoV2. Z kolei 26.11.2020 r. jest ich 21. W całym województwie łódzkim dzisiaj odnotowano 1099 nowych zachorowań na koronawirusa.


źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/mapa-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2-powiaty

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

daruj sobiedaruj sobie

1 5

raczej coraz więcej danych nie jak dotychczas raz na jakiś czas jak Pan redaktor raczy poczynić jakieś wypocinki 13:01, 26.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SteniaStenia

2 1

Pracujesz w sanepidzie ? Bo po IP widać kto komentuje 20:45, 26.11.2020


kk

0 0

Stenia żałosna jesteś 09:42, 27.11.2020


REKLAMA
0%